4 lipca na Stadionie Gminnym w Linii odbyły się XVI Mistrzostwa Weteranów Województwa Pomorskiego LZS o Puchar Marszałka Mieczysława Struka w piłce nożnej. W zawodach wystąpiło 10 drużyn. Najlepszą okazała się Sychowianka Sychowo, stały uczestnik zawodów dla weteranów, która wystąpiła w następującym składzie: Krzysztof Szałas, Szczepan Kass, Remigiusz Sarbak, Piotr Zadrowski, Sylwester Krause, Jerzy Neumuller, Zbigniew Gruba, Bogdan Kwiatkowski, Damian Mahring, Jarosław Kuska.
Mistrzostwa odbyły się w ramach programu upowszechniania sportu w środowisku wiejskim „Od aktywności fizycznej do sportu i zdrowia”. Drużyny podzielono na dwie grupy. Przy upalnej pogodzie grano systemem każdy z każdym w czasie 2×10 minut. Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów a były to, z grupy A — Słupski i Starogard Gdański a z grupy B Sychowo i Luzino. W meczach półfinałowych doszło do sporych niespodzianek, bowiem gospodarze z Lini pokonali drużynę ze Starogardu Gdańskiego 1:0 a Sychowo w takim samym stosunku pokonało ubiegłorocznych mistrzów — drużynę ze Słupska. W meczu o III miejsce w podstawowym czasie był remis 2:2, lepiej rzuty karne strzelali zawodnicy ze Słupska. W wielkim finale drużyna z Sychowa pokonała Linię 1:0.
Kolejne miejsca zajęły drużyny: Słupsk, Starogard Gdański, Władysławowo, Bolszewo, Luzino, Lębork, Gmina Puck i Przodkowo. Najstarszym zawodnikiem był kierownik zespołu ze Słupska 60-letni Józef Rudnicki, królem strzelców zdobywca 5 bramek Jacek Damski również ze Słupska. Najlepszym bramkarzem i piłkarzem fair play wybrano Roberta Ratajczyka z Lęborka — cała trójka otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody wręczyli: z-ca wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska, z-ca przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz, radny Mieczysław Potrykus, oraz animator sportu w Gminie Linia spod znaku LZS Rafał Bronk.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali członkowie miejscowego Gminnego Stowarzyszenia LZS.
Mistrzostwom towarzyszył festyn sportowy, w którym udział mógł wziąć każdy chętny. Rozegrano szereg konkurencji rekreacyjnych — wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium w danych konkurencjach otrzymali medale, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego i turystycznego. Wśród startujących rozlosowano też dodatkowe nagrody rzeczowe. Duży namiot wygrał Edmund Miotke, tablety — Karolina Konkel i Agnieszka Pipiórka. Nagrody pocieszenia wylosowali: Mariusz Okrój, Jan Rzepa i Łukasz Polejowski.
Organizatorzy zadbali o ciepły posiłek dla uczestników. Ponadto zawodnikom zapewniono wiele litrów wody, która była orzeźwieniem przy upalnej pogodzie. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci zamków dmuchanych i zjeżdżalni. Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” przeprowadziło loterię fantową. Po zakończeniu zmagań sportowych odbyła się zabawa taneczna.
4 lipca 2015 r. na stadionie OSiR Sokółka przy ul. Mariańskiej odbyły się XVIII Igrzyska Województwa Podlaskiego LZS. W Igrzyskach rywalizowało 6 reprezentacji gminnych: Grajewo, Mońki, Szypliszki (powiat suwalski), Białystok, Sokółka, Hajnówka. Igrzyska rozpoczęły się od wręczenia odznak LZS za zaangażowanie i upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mieczysław Baszko, przewodniczący Podlaskiego Zrzeszenia LZS i marszałek woj. podlaskiego. Igrzyska wygrała gmina Szypliszki wyprzedzając Grajewo i Mońki.
Złote Odznaki LZS otrzymali Remigiusz Dzięgielewski (Ciemnoszyje) i Mirosław Żabiński (Sikora). Srebrne Odznaki LZS odebrali: Elżbieta Szumska (Ciemnoszyje), Jacek Szarnecki (Ciemnoszyje), Tomasz Zalewski (Sikora), Mateusz Kudrawiec (Ruda), Michał Kudrawiec (Ruda), Marcin Zalewski Ruda), Andrzej Zalewski (Ruda), Maciej Krupa (Ruda).
Organizatorami imprezy byli: Krajowe Zrzeszenie LZS, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miejski w Sokółce, OsiR Sokółka, Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Program igrzysk był niezwykle bogaty. Rywalizowano w następujących konkurencjach — piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa plażowa kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, czwórbój władz samorządowych, wielobój sprawnościowy kobiet i mężczyzn, letni nordic walking na dystansie 1600 m, przenoszenie worków z piaskiem, wyciskanie odważnika 17,5 kg oraz przerzucanie opony traktorowej. Bezkonkurencyjni byli zawodnicy z gminy Szypliszki, którzy wygrali konkurencje przenoszenia worków z piaskiem, wielobój sprawnościowy kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, piłki siatkowej kobiet i „plażówki” kobiet, indywidualnie złoty medal w wieloboju zdobyła Dorota Pieczulis. Do tego dołożyli 3 srebrne medale i 4 brązowe. Nie było to pierwsze zwycięstwo w igrzyskach, mają ich na swoim koncie już kilka. Zapewne wielu reprezentantów Szypliszek zobaczymy na igrzyskach ogólnopolskich w Zamościu.
28 czerwca w Januszewicach odbyła się uroczystości otwarcia nowo powstałego boiska Ludowego Klubu Sportowego Atom Januszewice i impreza sportowa zorganizowana z okazji 10-lecia istnienia Atomu. Nowe boisko poświęcił ks. Sławomir Ogorzałek, a zarząd klubu, na czele z prezesem Zbigniewem Telusem, dokonał oficjalnego przecięcia wstęgi. Pierwszy mecz na nowym boisku mieszczącym się przy szkole podstawowej w Januszewicach zagrały dziewczęta z Ludowego Zespołu Sportowego Kaja Opoczno prowadzone przez trenerkę Katarzynę Bryk z chłopcami gospodarzy prowadzonymi przez trenera Damiana Pęczka. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 2:0 dla chłopców, a w karnych jedną bramką wygrali również zawodnicy LKS Januszewice.
Gwiazdą wykonywanych jedenastek była bramkarka klubu Kaja Opoczno Natalia Stępień, która jest mieszkanką Januszewic. Natalia niebawem weźmie udział w zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów czyli Reprezentacji Polski Młodziczek. Po meczu otwarcia do rywalizacji stanęły drużyny kawalerów i żonatych piłkarzy grających w LKS Atom Januszewice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla kawalerów. W uroczystościach otwarcia boiska udział wzięli między innymi wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorz Mikucki oraz reprezentanci zaproszonych klubów sportowych z Gminy Opoczno.
Impreza z okazji 10-lecia klubu w Januszewicach trwała do późnych godzin wieczornych.
27 czerwca na obiektach LKS Cisy Nałęczów odbył się finał I Wojewódzkich Letnich Igrzysk Seniorów (+45). Projekt realizowany był przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie przy współpracy starostw powiatowych, urzędów gmin, powiatowych zrzeszeń LZS oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy zmagali się w piętnastu dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych. Wśród ekip powiatowych najlepsi okazali się seniorzy z Ryk, na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci powiatu świdnickiego, a na trzecim z włodawskiego.
Każda konkurencja wywoływała sporo emocji, rywalizacja była zacięta ale prowadzona w duchu fair play. I choć „do upadłego” walczono o medale była to przede wszystkim świetna zabawa, tym bardziej, że dopisała pogoda. Niewątpliwie podczas tych igrzysk zawiązało się wiele nowych przyjaźni, które z powodzeniem mogą być kontynuowane, bo halowa edycja tych igrzysk już w listopadzie i grudniu 2015.
26 czerwca w Luzinie ponad 250 naszych młodych piłkarzy uczestniczyło w „Pikniku Sportowym” podsumowującym mijający sezon piłkarski 2014/15. Impreza była okazją do wspólnego spotkania wszystkich dziecięcych i młodzieżowych drużyn GOSRiT Luzino oraz rodziców, trenerów, władz gminy, wolontariuszy oraz sponsorów.
Piknik otworzył wójt Gminy Luzino Jarosława Wejer. Następnie przekazano sponsorom podziękowania i słodkie upominki — drobny gest za wielką pomoc okazaną klubowi. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców oraz wolontariuszy, którzy przez cały rok wspomagają zarówno działalność klubu jak i pomagają przy konkretnych imprezach, takich jak turnieje Kaszub Cup czy Luzińska Liga Piłki Halowej.
Po części oficjalnej nastąpiła część sportowa. Trenerzy GOSRiT Luzino przygotowali w tej części sześć różnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych, w których uczestniczyli zarówno zawodnicy i zawodniczki klubu jak również rodzice. Szczególne uznanie należy się rodzicom biorących udział w wyścigu w workach jak i przechodzeniu pod liną.
Na zakończenie przeprowadzony został pierwszy turniej przeciągania liny o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Zwycięstwo przypadło reprezentacji II Ligi Kobiet.
Na zakończenie roku szkolnego Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Junior Dzierżoniów podsumował działalność za pierwsze półrocze. Na co dzień trenuje tu 50 zawodników w 3 sekcjach sportowych: zapasy, sumo oraz brazylijskie jiujitsu. Kadra trenerska w składzie: Stanisław Warchoł, Norbert Warchoł, Patryk Ciszewski dba by młodzież miała szczelnie wypełniony czas treningami, zawodami oraz obozami sportowymi.
We wrześniu klub zorganizuje Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w zapasach chłopców w stylu wolnym oraz dziewcząt a w listopadzie Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Niepodległości. Jedną z najlepszych zawodniczek klubu jest zapaśniczka Paulina Martyka, która zdobyła w tym roku srebrny medal Pucharu Polski Kadetek w zapasach kat. 52, brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek, złoty medal Mistrzostw Zrzeszenia LZS oraz brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Inni wyróżniający się zapaśnicy to: Marzena Martyka (brązowy medal Międzynarodowych MPJ w kat. 67 kg), Sebastian Dudek (piąty w MPJ), Paulina Kaczorowska (piąta na MPJ), zawodnicy startujący w sumo: Anna Czerwińska (brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w kat. 55kg), Eryk Sitko (V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kat 80 kg) oraz specjaliści od brazylijskiego jiujitsu: Marcin Gudz, Andrzej Latarowski czy Oskar Tkaczewski.
Sponsorem strategicznym kluby jest Firmie DRG AGRO GROUP z Tuszyna. Zarząd klubu dziękuje wszystkim za wsparcie.
21 czerwca we Wronczynie odbył się I Memoriał im. Zenona Adamka, a kompleksowi boisk w tej miejscowości nadano Jego imię. Zenon Adamek był prezesem Gminnego Zrzeszenia LZS w Stęszewie w latach 2004-2014, skarbnikiem i trenerem LZS Wronczyn, twórcą młodzieżowej drużyny piłkarskiej, inicjatorem budowy boisk wielofunkcyjnych we Wronczynie. Zmarł w lipcu 2014 roku.„Niezastąpiony działacz i wspaniały człowiek” — tak wspominali ś.p. Zenona Adamka uczestnicy spotkania we Wronczynie.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele w Modrzu, następnie we Wronczynie została odsłonięta tablica upamiętniająca nadanie kompleksowi boisk sportowych im. Zenona Adamka. Przybyłych gości i mieszkańców sołectwa przywitała sekretarz gminy Stęszew Joanna Zaborska oraz burmistrz gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak. Tablicę odsłonili: burmistrz, sołtys Wronczyna i syn śp. Zenona Adamka. W świetlicy wiejskiej została przedstawiona krótka prezentacja dotycząca życia i działalności sportowej Zenona Adamka.
W pierwszym memoriale wzięło udział sześć drużyn męskich i jedna żeńska. Panie zagrały z przedstawicielami wszystkich drużyn wygrywając 3:2.
5 miejsce w turnieju zdobyła drużyna Oldboy Lipno wygrywając z drużyną „Adamków” 2:1, w meczu o 3 miejsce Okoń Sapowice pokonał Lipno Stęszew 1:0. Finał rozegrały drużyny LZS Wronczyn i Spójnia Strykowo, mecz się skończył wynikiem 1:1, a w rzutach karnych wygrała drużyna z Wronczyna 3:2. Na koniec burmistrz wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy i puchary trzem pierwszym drużynom oraz zwycięskiej drużynie pań.
Klub LZS Wronczyn został założony przez mieszkańców wsi Wronczyn i Zaparcin ponad 40 lat temu. Przez pewien czas klub zaprzestał działalności. Reaktywacja działalności sportowej nastąpiła w 1985 roku i tę datę przyjmuje się za oficjalne powstanie klubu.
20 czerwca odbył się Powiatowy Zlot Rowerowy z elementami sportowymi — „Dobrocin 2015”. Padający deszcz nie odstraszył dwudziestu trzyosobowych drużyn, które wzięły udział w zlocie. Uczestnicy tej sympatycznej imprezy pokonali wyznaczoną przez organizatorów trasę, a na mecie zlotu, którym było boisko sportowe w Dobrocinie startowali w konkurencjach sportowych, takich jak: rowerowy tor przeszkód, jazda „żółwia”, rzut lotkami, strzały na bramkę i rzut ringo.
Oto zwycięzcy zmagań indywidualnych: dziewczęta SP — Natalia Kaczwińska, chłopcy — Daniel Drozdek, gimnazja chłopcy — Paweł Kasztelan, dziewczęta gimnazja, szkoły ponadgimnazjalnych i kobiety — Natalia Majewska, chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych i mężczyźni — Tomasz Stroka.
Zlot wygrała drużyna w składzie: Edward Kasztelan, Paweł Kasztelan, Daniel Drozdek.
Nagrodę rzeczową za quiz wiedzy turystycznej o powiecie dzierżoniowskim odebrała drużyna w składzie: Katarzyna Drzewiecka, Oliwia Break, Dawid Graczyk.
Za zajęcie miejsc od I do III w konkurencjach indywidualnych uczestnicy otrzymali medale. Za uzyskanie miejsc od I do VI w punktacji drużynowej uczestnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.
Medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczali: Marek Piorun — wicestarosta, Sławomir Skorupa — wiceprezes Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów, Grzegorz Gozdek — prezes LKS Dobrocin.
Organizatorem zlotu było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie a współorganizatorami Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin, Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI wieku oraz Gmina Dzierżoniów.
20 czerwca w Wydminach odbyły się Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Do rywalizacji przystąpiło 10 reprezentacji gminnych. Wygrała Gmina Iława (395 pkt.) przed Gminą Ostróda (337 pkt.) i Gminą Lubawa (325 pkt). W skład każdej reprezentacji wchodzili pracownicy samorządowi z wójtami na czele, radni, sołtysi i mieszkańcy gmin. Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach: trójbój kadry kierowniczej, piłka nożna, piłka siatkowa, lekka atletyka, wyciskanie odważników 17,5kg, konkurencja rodzinna, wędkarstwo, drużynowy czwórbój rekreacyjny seniorów 60+, tenis ziemny.
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński odebrał z rąk Marka Konopki — senatora RP i przewodniczącego WM ZLZS okazały puchar ufundowany przez Marszałka Województwa za zajęcie I miejsca. Uczestników Igrzysk odwiedziło wiele osób odpowiedzialnych za rozwój sportu na Warmii i Mazurach, dając wyraz, że środowisko LZS nadal stanowi duży potencjał w regionie. Spotkanie w Wydminach miało wprawdzie charakter bardziej rekreacyjny niż wyczynowy, ale nie zmienia to faktu, że w ten sposób zbliża się ludzi do sportu i „zaraża” kulturą fizyczną.
Organizatorami zawodów byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Samorząd Gminy Wydminy, LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy, Fundacja Dystans Wydminy, UKS Promień Wydminy, LKS Mazur Wydminy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Rybactwa i Ochrony Środowiska „Ryb-eco” oddział w Wydminach, Wydmińskie Stowarzyszenie Wędkarskie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wydminach, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Krajowe Zrzeszenie LZS.
13 czerwca 2015 roku na obiektach sportowych w Płotach rozegrano finał XX Letnich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS Samorządów Gmin. Jak przystało na jubileusz, otwarcie igrzysk było bardzo uroczyste. Na boisko kolumnę uczestników wprowadziła miejscowa orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej i zespół mażoretek. Raport o gotowości uczestników do zawodów złożył sędzia główny Ryszard Bajkowski burmistrzowi miasta i gminy Płoty Marianowi Malińskiemu. Igrzyskowy znicz zapalił Konrad Dziedzic w asyście młodych sportowców z MLUKS „Mokasyn” Płoty a symbolicznego otwarcia imprezy dokonał przewodniczący wojewódzkiej organizacji LZS, wicemarszałek Jarosław Rzepa. W trakcie uroczystości otwarcia wyróżniono zasłużonych działaczy i organizatorów sportu Złotą Honorową Odznaką LZS a wicemarszałek Jarosław Rzepa przekazał dla Ośrodków MultiSport w Płotach i Białogardzie pakiety sprzętu sportowego. Do udziału w Igrzyskach zgłosiło się 11 gmin, wystartowało 9 reprezentacji. Igrzyska wygrał Białogard uzyskując 393 punkty, drugie miejsce zajął Myślibórz a trzecie gospodarze, Płoty.
Uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach indywidualnych: bieg na 100 m kobiet (I miejsce — Aleksandra Kecler Płoty), 100 m mężczyzn (I miejsce — Mateusz Szewczyk Myślibórz), 400 m kobiet (I miejsce — Aleksandra Kecler Płoty), 400 m mężczyzn (I miejsce — Łukasz Ulpynowicz Płoty), nordic walking kobiet (I miejsce — Monika Tandecka Nowogard), nordic walking mężczyzn (I miejsce — Ryszard Malinowski Myślibórz), rzut lotką kobiet (I miejsce — Magdalena Okulewicz Płoty), rzut lotką mężczyzn (I miejsce — Krzysztof Skoczyk Białogard), rzut do kosza kobiet (I miejsce — Aleksandra Sobajtis Koszalin), rzut do kosza mężczyzn (I miejsce — Jacek Stefanowicz Myślibórz), rzut palantem (I miejsce — Michał Niezgoda Koszalin), pchnięcie kulą kobiet (I miejsce — Elżbieta Bielska Płoty), pchnięcie kulą mężczyzn (I miejsce — Arkadiusz Królikowski Białogard), skok w dal kobiet (I miejsce — Aleksandra Grzelak Białogard), skok w dal mężczyzn (I miejsce — Patryk Reniszewski Myślibórz), przenoszenie worka 40 kg (I miejsce — Przemysław Marczewski Myślibórz), podbijanie piłki głową (I miejsce — Łukasz Nowicki — Węgorzyno) oraz w konkurencjach drużynowych: przenoszenie partnera (I miejsce — Patryk Woźniak, Patryk Dublinowski Białogard), przebijanie piłki siatkowej kobiety (I miejsce — Katarzyna Kecler, Elżbieta Bielska Płoty), przebijanie piłki siatkowej mężczyźni (I miejsce — Szymon Kecler, Wiesław Gromek Płoty), przeciąganie liny (I miejsce Białogard), sztafeta szwedzka (I miejsce Białogard), piłka nożna (I miejsce Węgorzyno), koszykówka kobiet (I miejsce Koszalin), koszykówka mężczyzn (I miejsce Resko). Blok strażacki wygrało Węgorzyno. Wielobój VIP-ów samorządowych Monika Kulwińska z Węgorzyna.
Czwarte miejsce w punktacji generalnej zajął Nowogard, piąte Koszalin, szóste Węgorzyno, siódme Łobez, ósmy był Dziwnów a dziewiąte Resko.