22 grudnia w auli Solparku odbyło się podsumowanie sportowego roku 2014 LKS Omega Kleszczów. Wybrano 10 najlepszych sportowców — pierwsze miejsce zajęła sztangistka Sylwia Oleśkiewicz. Drugie i trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego zawodnika klubu zajęły lekkoatletki Weronika Chojka i Marta Olczyk. Wyróżniono jako nadzieje roku 26 młodych sportowców.
Wyróżniona została także drużyna piłkarska rocznika 1999/2000 za zwycięstwo w Słubicach w 30. Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Zespół Jacka Drzewieckiego po ten prestiżowy tytuł sięgnął w następującym składzie: Adrian Fijałkowski, Mateusz Jędrzejczyk, Piotr Kaczmarczyk, Patryk Klimczak, Mateusz Knysiak, Krzysztof Kociniak, Patryk Kusiak, Łukasz Morawski, Patryk Niedbała, Paweł Pajęcki, Bartosz Pieniążek, Michał Piotrowski, Miłosz Podsiadły, Sebastian Popiołek, Bartłomiej Saternus, Damian Sobociński, Mateusz Zając, Kacper Zatorski, Adam Łakomy, Fabian Rojszczyk i Hubert Gawłowski.
Zarząd Omegi postanowił również wyróżnić czterech szkoleniowców. Nagrodzeni zostali: Sebastian Ołubek (podnoszenie ciężarów), Tomasz Bednarski (lekka atletyka), Robert Pawlicki (pływanie), Jacek Drzewiecki (piłka nożna). Nagrody otrzymali także Mirosław Krzympiec i Lesław Jańczyk — najlepsi sportowcy bloku integracyjnego 2014.
Nie zapomniano oczywiście o sponsorach i darczyńcach, dzięki którym Omega może funkcjonować. Podziękowano: Wójtowi Gminy Kleszczów, Radzie Gminy Kleszczów, Solparkowi Kleszczów, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, ESBANK Radomsko, Bankowi Spółdzielczemu w Kleszczowie, Energoserwisowi, Zakładowi Komunalnemu w Kleszczowie, a także firmom: Colep, Caparol, Wojto i PEUK z Piotrkowa.
W uroczystości uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Łodzi Marek Mazur, prezes ŁZPN Edward Potok oraz prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa.
Uroczyste podsumowanie działalności Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia LZS w Zamościu za rok 2014 odbyło się w dniu 19 grudnia 2014 r. Podczas spotkania z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, przewodniczący Zamojskiego Zrzeszenia Arkadiusz Bratkowski złożył szczególne podziękowania za pomoc w realizacji zadań instytucjom, sponsorom, darczyńcom oraz mediom za wspieranie i popularyzację działań LZS. W podsumowaniu uczestniczył przewodniczący Lubelskiego Zrzeszenia LZS Józef Poterucha.
Podsumowano współzawodnictwo sportowe dla gmin, szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwsze miejsce zajęła gmina Zamość, a kolejne Sitno i Łabunie. W rywalizacji podstawówek wygrała placówka z Sitna przed Wierzbą i Sitańcem, a wśród gimnazjów kolejność była następująca: Sitno, Sitaniec, Stary Zamość. Dyplomy i nagrody w postaci talonów na sprzęt sportowy ufundowało Starostwo Powiatowe w Zamościu.
W 2014 zamojskie zrzeszenie zorganizowało 56 imprez, w których startowało ponad 5400 zawodniczek i zawodników. Zrzeszenie prowadzi dwie ligi — piłka siatkowa dziewcząt, kobiet i mężczyzn oraz halowa piłka nożna chłopców (gimnazja), klubów sportowych i zakładów pracy oraz uczniowskich i studenckich klubów sportowych (w sezonie 2013/14 startowało w nich 61 drużyn, w sezonie 2014/15 — 40). Zamojskie Zrzeszenie liczy 5321 członków, w tym 740 kobiet, zrzesza 121 klubów (161 sekcji sportowych i 15 turystycznych). Wiodącym klubem jest KS Agros Zamość. Największe imprezy zorganizowane w 2014 roku to: XV Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi, VIII Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamość i I Ogólnopolski Bieg „Wokół twierdzy Zamość”.
Wyróżniono też kilku działaczy m.in.: Stanisława Juszczaka (w latach 1998-2011 prezes Sparty Łabunie), Piotra Chabrosa (prezes UKS Azymut Siedliska),Tomasza Bondyrę (prezes STS Gryf Gmina Zamość), Mieczysława Pawelca (prezes Nordu Wysokie).
Pamiątkowe statuetki i podziękowania otrzymali sponsorzy: Departament Kultury Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Wydział Edukacji i Sportu Miasta Zamość, Wydział Infrastruktury Społecznej Starostwa Powiatowego w Zamościu, Edward Sidoruk (dyrektor X Oddziału Totalizatora Sportowego w Lublinie), Edward Wyłupek (dyrektor Cukrowni Werbkowice), Jarosław Szymczyk (LUW w Lublinie), PH Progress Chem — Jan Świć, Stanisław Stepaniuk (dyrektor Małopolskiej Hodowli Roślin — Centrali Nasiennej w Zamościu), Krzysztof Kosiński (prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych), Janusz Szatkowski (dyrektor WORD w Zamościu), Mirosław Szumigaj (szef Centrum Drobiarsko-Mięsnego w Zamościu), Bożena Korzeniowska (Beta Soap w Szewni Dolnej), Henryk Maścibroda (Greinplast Zamość), Marian Bojar (Wurex Zamość), Jadwiga Kwiecień i Małgorzata Farion (Agros Zamość).
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i dzieleniem się opłatkiem, którą poprowadził diecezjalny duszpasterz sportowców ksiądz Piotr Szeptuch.
16 grudnia 2014 roku na hali w Filipowie odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych o puchar Starosty Suwalskiego. W zawodach udział wzięło 7 drużyn. Turniej wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przerośli, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Raczkach, trzecie — Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie, czwarte — Szkoła Podstawowa w Filipowie, kolejne — Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa w Słobódce, Szkoła Podstawowa w Wiżajnach.
Nagrody wręczyła Ewa Łebkowska — dyrektor Zespołu Szkół w Filipowie. Organizatorami turnieju byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Zespół Szkół w Filipowie. Impreza została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach i zaliczana była do Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół z terenu powiatu suwalskiego.
14 grudnia 2014 roku w hali sportowej Gimnazjum w Wiżajnach odbył się Halowy Turniej LZS w piłce siatkowej o puchar Starosty Suwalskiego. Udział w turnieju wzięło pięć drużyn. Wygrała drużyna z Wiżajn, przed Rutką Tartak, Filipowem, Szypliszkami i Starostwem Powiatowym w Suwałkach.
Drużyny otrzymały dyplomy i puchary, które wręczyli Witold Kowalewski — wicestarosta suwalski oraz Bożena Głosek — dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Starostwa Powiatowego w Suwałkach.
13 grudnia 2014 r. w Odolanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS młodzików i dzieci w zapasach. Przyjechało 50 zawodników z Plewisk, Środy Wlkp., Krotoszyna, Sulmierzyc, Odolanowa i Orpiszewa. Na dwóch matach zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach wagowych w zapasach w stylu wolnym oraz w mini zapasach.
Pierwsze miejsce wywalczyły Sulmierzyce, drugie Krotoszyn, trzecie Tęcza Środa Wlkp. O pierwsze miejsce rywalizacja była bardzo zaciekła — Sulmierzyce wygrały 3 punktami, przy tej samej liczbie zawodników, mając przewagę w młodzikach, natomiast Krotoszyn był lepszy w najmłodszej grupie wiekowej.
W okresie od 15 września do 15 grudnia 2014 roku na terenach Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznej odbywały się zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior LZS 2014”. W zajęciach mających charakter rekreacji ruchowej wzięło udział 20 kobiet. Spotkania odbywały się w poniedziałki i środy po 2 godziny dzienne. Najpopularniejszą formą aktywności były piesze wycieczki z kijkami — nording walking, przeciętna trasa marszu wynosiła 5 km.
W pomieszczeniach Domu Weselnego odbywały się też ćwiczenia fitness z elementami aerobiku. Kobiety przy dźwiękach łagodnej muzyki wykonywały ćwiczenia pod okiem instruktora.
Jeżeli pozwalały warunki pogodowe ćwiczenia odbywały się na siłowni zewnętrznej, po których organizowano spotkania integracyjne przy ognisku.
Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego LZS Orlików tradycyjnie już odbyły się w Lubaszu. Po piętnastu spotkaniach turnieju, który odbył się 13 grudnia 2014, bezkonkurencyjny okazał się zespół Gminy Trzcianka reprezentowany przez Akademię Piłkarską Bambinis (rocznik 2004) prowadzony przez trenera Piotra Kazirodka oraz kierownika Leszka Witkowskiego, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy drużyny Gminy Czarnków. Poza podium Połajewo, Krzyż i Drawsko.
Do Lubasza przyjechało blisko 60-ciu młodych adeptów piłki nożnej z terenu powiatu. W ciągu blisko trzech godzin gry, padło 29 bramek, z czego 21 było dziełem chłopców z Trzcianki i Lubasza. To właśnie decydujące starcie tych ekip zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie. Trzcianka na swoim koncie zanotowała pięć zwycięstw, a Lubasz cztery i jedna porażkę. Zawodnikom nie można odmówić determinacji, dobrego wyszkolenia technicznego i zaangażowania. Co docenili kibice, którzy podczas uroczystości zakończenia turnieju gromkimi brawami podziękowali zawodnikom za stworzenie pięknego piłkarskiego spektaklu.
Dzięki organizatorom, Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe, Samorządowi Gminy Lubasz oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubaszu chłopcy otrzymali napoje i posiłki regenerujące, a najlepsze cztery zespoły piłki i puchary. Część oficjalną zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, a przez cały czas trwania rozgrywek pieczę nad prawidłowym przebiegiem sprawowali: prezes powiatowego LZS Henryk Siemieniewski oraz koordynator gminny LZS w Lubaszu Marian Mirek.
V Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej LZS odbył się w Zalesiu 7 grudnia 2014 roku, tradycyjnie w pobliżu daty świąt górniczych. Organizatorem był Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej. Cztery zespoły walczyły o palmę pierwszeństwa. Pierwsze miejsce wywalczył — ULPKS Gaj Zalesie, który zdobył puchar Wójta Gminy Zalesie Jana Sikory, drugie miejsce — „Glob-Max” Czosnówka, który otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Powiatowej LZS w Białej Podlaskiej Arkadiusza Maksymiuka, trzecie miejsce — LO Terespol i puchar Prezesa ULPKS Gaj Zalesie Wojciecha Kołodyńskiego, czwarte miejsce — drużyna z Piszczaca i puchar Honorowego Przewodniczącego Rady LZS Tadeusza Maziejuka.
Ponadto wszyscy zawodnicy skorzystali z posiłku, spędzili wolny niedzielny czas na sportowej rywalizacji oraz zadeklarowali swój udział w planowanym Gram-Prix LZS złożonym z czterech turniejów, który rozpocznie się 18 stycznia, a kolejne turnieje odbędą się 8 lutego, 25 lutego i 15 marca 2015 r.
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. w halach sportowych Zarzecza, Przeworska i Jarosławia odbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Organizatorami turnieju byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Wójt Gminy w Zarzeczu, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu i ULKS „Koliber” Zarzecze. W turnieju uczestniczyło 19 drużyn w 3 kategoriach wiekowych.
Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki w obecności m.in.: prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS Józefa Krzywonosa, członka Zarządu Powiatu Przeworskiego Jana Pieniążka, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu Pana Bogusława Bąka, dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu Krzysztofa Majkowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty od Świętego Mikołaja, który przybył na uroczyste otwarcie turnieju.
W kategorii junior młodszy walczyło o miano najlepszej drużyny 5 zespołów. Wygrała drużyna MKS „Padwa” Zamość, która w finale pokonała zespół SK „Maxwel” Secovce 18:17. Najlepsi zawodnicy turnieju: król strzelców: Suwała Kamil — V LO Rzeszów II, najlepszy bramkarz: Król Kamil — V LO Rzeszów II, najlepszy zawodnik: Świerk Mateusz — ZSR Zarzecze.
W kategorii młodziczki startowało 8 drużyn. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się drużyny „Juventa” Michalovce I i „Karpaty” Użgorod — wygrały „Karpaty” 12:9. Najlepsze zawodniczki turnieju: król strzelców: Dębiał Aleksandra — Dzikowiec, najlepsza bramkarka: Rotar Julia — Użgorod, najlepsza zawodniczka: Durankowa Weronika — Juventa Michalovce.
W kategorii juniorek walczyło 6 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS „Orlik” Mielec, a drugie zajął zespół KS „7” Jarosław. Najlepsze zawodniczki tego turnieju to: król strzelców: Rychlicka Magdalena — Jarosław, najlepsza bramkarka: Augustyn Klaudyna — Jarosław, najlepsza zawodniczka: Gromny Aldona — Mielec.
6 grudnia 2014 w Doruchowie rozegrano XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów w Tenisie Stołowym. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali wójt gminy Józef Wilkosz oraz wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Edmund Tetlak.
Przy organizacji turnieju pomagali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Doruchowie — Kornelia Niełacna i Stefan Hebisz oraz działaczka LZS Elżbieta Bajeri Prezes LZS Doruchów Sławomir Kuchta oraz Rada Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie podziękowała wójtowi za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej oraz zakup słodyczy dla uczestników turnieju z okazji mikołajek.
W mikołajkowy weekend (6-7 grudnia 2014) w Gminie Linia odbył się Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo — Rekreacyjny LZS. Impreza zorganizowana została przez miejscowy Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS, Urząd Gminy oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku. Fundusze na organizację festynu przekazało także Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.
Jako pierwsi do zmagań sportowych stanęli miłośnicy gry w „Kaszubską Baśkę”. Do zawodów zgłosiło się 52 zawodników z powiatów wejherowskiego, kartuskiego, lęborskiego i puckiego. Zawodnicy grali systemem 2 rund po 60 rozdań. Zwycięzcą turnieju został Zygmunt Bojke z drużyny „Szemud na wzgórzu”.
Turnieje piłkarskie rozpoczęli młodzi adepci futbolu — rocznik 2004 i młodsi. Wystartowało 9 drużyn.
W meczu o brązowy medal Linia pokonała po rzutach karnych Luzino 2:0. W finale także padł remis 0:0. W rzutach karnych o jedną bramkę Sierakowice okazały się skuteczniejsze od Niepoczołowic.
Następnie na hali pojawili się piłkarze — seniorzy. Rywalizowało 8 drużyn. W meczu o III miejsce juniorzy z Lini pokonali Pułaskiego Gdynię 2:0. W finale Zenit Łęczyce pokonał GKS LZS Linia 3:1. Najlepszym zawodnikiem wybrano Artura Narewskiego a bramkarzem — Mateusza Mayera — obaj z GKS Linia. Królem strzelców został zaś Marcin Miotk z drużyny juniorów Linia.
Dla wszystkich drużyn organizatorzy przygotowali okazałe puchary i dyplomy. Każdy zawodnik otrzymał także pamiątkowy medal za udział w zawodach.
Uczestnicy, którzy dojechali z różnych stron województwa podkreślali profesjonalne przygotowanie zawodów a także sympatyczną i gościnną atmosferę.