Gminne Stowarzyszenie LZS, Gminny Dom Kultury, Urząd Gminy w Linii oraz Zespół Szkół w Linii zorganizowały 9 listopada halowy turniej piłkarski z okazji Święta Niepodległości. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: 1999/2000 i 1998 i starsi.
Do turnieju rocznika 1999/2000 zgłosiło się 6 drużyn. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Orlik Sierakowice. Podopieczni trenera Mariana Wnuk — Lipińskiego wygrali wszystkie swoje spotkania.
Kolejne miejsca zajęli: FC City Linia, FC Barca Linia, SKS Strzepcz, FC Lechia Linia i BVB Linia.
Najlepszym zawodnikiem został Dawid Ellwart z FC City Linia.
Potem przyszła pora na starszy rocznik. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. W grupie A znalazły się zespoły: Czarni Zakrzewo, Oldboje Linia oraz GKS II Linia. W grupie B zagrali: Komplet — Dach Sianowo, GKS I Linia, FC Linia oraz Dąbrówka. Z grupy A do dalszej fazy rozgrywek awansowali: GKS II Linia oraz Czarni Zakrzewo, z grupy B: GKS I Linia oraz Komplet — Dach Sianowo.
W meczu o 3 miejsce Komplet — Dach miał zmierzyć się z Czarnymi, ale najwyraźniej zawodnikom z Sianowa bardzo się spieszyło, bo nie dotrwali do tego meczu, tym samym Czarni Zakrzewo zajęli 3 miejsce.
W finale spotkały się drużyny GKS I Linia i GKS II Linia. Mecz był bardzo wyrównany, w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy rzutów karnych, te lepiej wykonywali zawodnicy GKS I Linia i to oni wygrali turniej.
Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Polejowski, a najlepszym bramkarzem Mariusz Wojciechowski. Spotkania sędziowali: Miłosz Brzeski, Rafał Bronk.
Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: Wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński, dyrektor GDK w Linii Jan Trofimowicz, prezes GS LZS w Linii Miłosz Brzeski, oraz Rafał Bronk.
Zwycięzcami XIV Spartakiady Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego, którą organizuje Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, zostali samorządowcy z Białej Rawskiej, którzy odebrali po dwóch latach puchar przechodni samorządowcom z Powiatu Radomszczańskiego. Spartakiada trwała przez cały rok, a składały się na nią turnieje: kręglarski, piłki siatkowej, strzelectwa, tenisa stołowego, konkurencji lekkoatletycznych i rekreacyjnych, mini golfa oraz halowej piłki nożnej.
25 października w Strzelcach Małych odbyła się ostatnia konkurencja spartakiady — turniej halowej piłki nożnej i jej podsumowanie. W turnieju udział wzięły 4 drużyny — wygrał powiat piotrkowski. Poprzednie turnieje wygrywali: kręgle — powiat tomaszowski, tenis stołowy — powiat rawski, strzelectwo — powiat piotrkowski, konkurencje lekkoatletyczne i rekreacyjne oraz mini golf — powiat radomszczański, piłka siatkowa — powiat rawski.
W spartakiadzie udział wzięli przedstawiciele 8 powiatów i Sejmiku Województwa Łódzkiego. Drugie miejsce zajął powiat piotrkowski a trzecie radomszczański. Zwycięzcy wyprzedzili Piotrków zaledwie 1 punktem. Prowadzono też klasyfikację najlepszych zawodników w konkurencjach indywidualnych — tu najlepszy okazał się Grzegorz Wierzbicki z pow. radomszczańskiego, kierownik referatu ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i zamówień publicznych, drugie miejsce zajął Krzysztof Kubasiewicz, a trzecie Antoni Tomczyk — obaj z Gminy Koluszki, członkowie Rady Miejskiej. Punktowało 67 zawodników, w tym 11 pań, a najlepsza z nich Agnieszka Cichoń (radna Gminy Masłowice) z pow. radomszczańskiego zajęła 9 miejsce.
Tegoroczny VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego odbył się 19 października 2013 roku. Kolejny raz uczczono pamięć wybitnego sportowca, nauczyciela, trenera, wychowawcy oraz inicjatora sportu w Lipinkach. W ubiegłym roku startowało 176 zawodników. W tym roku w biegu głównym, rozgrywanym na 5-kilometrowej pętli — jedno kółko dla kobiet i dwa dla mężczyzn, wystartowały 273 osoby z całego kraju i zagranicy, czyli o blisko 100 więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej emocji kibicom i organizatorom dostarczyły panie. Prowadząca ze sporą przewagą Katarzyna Albrycht tuż przed metą pomyliła trasę biegu i rozpoczęła drugie okrążenie. Gdy zdała sobie sprawę z błędu, było już za późno by odzyskać prowadzenie. Z pomyłki rywalki skorzystała reprezentantka gospodarzy z ULKS-u Lipinki Anna Wojna. Bieg panów wygrał Szymon Kulka z tego samego klubu, który drugiego na mecie Huberta Wierdaka pokonał o ponad minutę. Bieg w kategorii juniorów wygrał Mateusz Borkowski. A w kategorii… małżeństw (startowało 11 par) najlepsi okazali się państwo Joanna i Roman Kajtochowie z Lipinek.
Swoje biegi — na dystansach od 300 do 2000 m — miały też dzieci. W zabytkowym parku w Lipinkach pobiegło łącznie 88 maluchów, starszaków, uczniów i gimnazjalistów.
VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego tradycyjnie już organizuje ULKS Lipinki. A wspierają go: Urząd Gminy Lipinki, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gminne Centrum Kultury w Lipinkach, Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie oraz OSP w Gminie Lipinki.
— Jako nauczyciel wychowania fizycznego cieszę się bardzo z wysokiej frekwencji imprezy, jako kibic i trener z ciekawej rywalizacji, a jako organizator z okazałego i sprawnego przebiegu zawodów — stwierdził po imprezie Tomasz Świerzowski, brat Kazimierza Świerzowskiego i zaprosił wszystkich na kolejny bieg w 2014 roku.
Gminny Ośrodek Kultury w Bierzwniku oraz MULKS „Orzeł” Bierzwnik byli organizatorami V Indywidualnych Mistrzostwa Gminy Bierzwnik w Tenisie Stołowym im. Bogdana Wydmucha, rozegranych 12 października br. w hali sportowej w Bierzwniku. Tytuły sprzed roku obronili: w kat. seniorzy do 40 lat Przemysław Andrzejewski reprezentujący ATS Stargard Szczeciński oraz Hubert Wajda wśród żaków z Pławna.
W zawodach uczestniczyło blisko 120 zawodników reprezentujących: Stargard Szczeciński, Barlinek, Przelewice, Smolnicę, Dolice, Dobiegniew, Choszczno, Człopę, Pełczyce, Będargowo, Korytowo, Zieleniewo, Pławno i Bierzwnik. Wyniki w kat. szkół podstawowych i gimnazjalnych zaliczane były do I rundy mistrzostw powiatu choszczeńskiego sezonu 2013/2014. Najlepsi w poszczególnych kat. otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Finansowego wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Choszcznie oraz JareXY — Kawy i Słodycze.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: skrzaty — Amelia Kowalczyk i Dawid Grygała — SP Pełczyce, żacy — Anita Szymanowska SP Korytowo i Hubert Wajda SP Zieleniewo, młodzicy — Wiktoria Majewska SP Pełczyce, kadeci — Michał Iwanyk GP Choszczno, kobiety open — Natalia Maciaszek Technik Smolnica, mężczyźni do 40 lat — Przemysław Andrzejewski ATS Stargard Szczeciński, mężczyźni powyżej lat 40 — Roman Salomon ATS Stargard Szczeciński, mężczyźni open Dawid Wajda — LUKS Arabeska Pławno.
W punktacji szkół podstawowych najlepsi to: SP Pełczyce, SP Korytowo i SP Zieleniewo, w wśród gimnazjów — GP Pełczyce. GP Bierzwnik i ATS Stargard.
12 października br. w Zespole Szkół w Mochach odbyła się Olimpiada Wiedzy Turystyczno — Krajoznawczej Mieszkańców Wsi Powiatów Województwa Wielkopolskiego. W sumie w zmaganiach wzięły udział reprezentacje powiatów: Środy Wielkopolskiej, Szamotuł, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Chodzieży, Konina i Wolsztyna.
Jak zwykle uczestników przywitał szef Powiatowego Zrzeszenia LZS Krzysztof Piasek, który poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych w bieżącym roku działaczy Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Hieronima Mazurkiewicza, Tomasza Koebscha i Bogdana Ratajczaka.
Po czynnościach organizacyjnych, które zostały omówione przez sędziego głównego, Andrzeja Galla, przystąpiono do rywalizacji. Tradycyjnie najpierw wszyscy zmierzyli się z testem wiedzy turystyczno-krajoznawczej, a po nim część udała się na start rowerowego toru przeszkód, a część na bieg na orientację, który tym razem odbywał się, ku zaskoczeniu wszystkich, w szkolnym budynku i wokół niego.
Po kilkugodzinnej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Łukasz Bolewski z Środy Wielkopolskiej zdobywając w sumie 170 punktów. W ogólnej klasyfikacji powiatów pierwsze miejsce zdobyła Środa Wlkp. z 491 punktami, drugie Szamotuły — 440 punktów, a trzecie Wolsztyn — 434 punktów. Zwycięzcy reprezentować będą Wielkopolskę na finale krajowym w Zakopanem.
W hali sportowej Zespołu Szkół w Lini odbyły się 22 października Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Organizatorami zawodów byli Gminny Dom Kultury wraz z Urzędem Gminy Linia, Zespołem Szkół w Lini oraz Gminnym Stowarzyszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Lini. Organizatorem ze strony Szkolnego Związku Sportowego był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych z Wejherowa, który reprezentował instruktor Bartłomiej Woźniak.
Zawody otworzył i regulamin przedstawił dyrektor GDK Jan Trofimowicz. Sędzią głównym zawodów był Janusz Leyk z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku. Sędziami technicznymi byli członkowie GS LZS: Miłosz Brzeski oraz Dominik Mach. Drużyny grały systemem każdy z każdym 2x7minut.
Po rozegraniu 15 meczy wygrywając wszystkie mecze najlepsza okazała się drużyna z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kębłowie — gmina Luzino. Kolejne miejsca zajęły: Samorządowa szkoła Podstawowa w Kostkowie — gmina Gniewino, Szkoła Podstawowa w Łęczycach, Szkoła Podstawowa w Bolszewie — gmina Wejherowo, Szkoła Podstawowa w Choczewie oraz gościnna Szkoła Podestowa w Lini. Trofea i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Lini dla wszystkich drużyn wręczyły: sekretarz Gminy Linia a zarazem radna Powiatu Wejherowskiego — Mirosława Kuberna oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lini Violetta Myszk-Zawadzka. Organizatorzy dla najlepszych trzech zespołów przygotowali komplety medali. Nagrody specjalne otrzymali ponadto: najwszechstronniejszy zawodnik Adrian Petk z Kębłowa, najlepszy bramkarz Jakub Labuda z Kostkowa oraz król strzelców — zdobywca 8 bramek Jakub Kunz z Bolszewa.
Opiekę medyczną zapewniła jednostka OSP w Lini. Zespół Szkół w Lini przygotował także ciepły posiłek dla wszystkich zespołów oraz opiekunów. Zwycięski zespół z Kębłowa niebawem reprezentować będzie powiat wejherowski na zawodach półfinału wojewódzkiego, w którym zmierzy się z mistrzami z powiatów puckiego, lęborskiego oraz kartuskiego.
x x x
W Gminnym Domu Kultury w Lini 20 października odbyły się po raz siódmy doroczne Mistrzostwa Gminy w Strzelectwie. Organizatorami byli: Gminny Dom Kultury, Urząd Gminy w Lini, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lini oraz Krzysztof Prokop — z Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego w Słupsku — sędzia główny zawodów, który dostarczył broń, amunicję oraz tarcze strzeleckie.
Zawodnicy rywalizowali w trójboju, w skład którego weszły: strzelanie z pistoletu w pozycji stojącej, strzelanie z karabinku pneumatycznego w pozycji stojącej oraz rzut lotką. Suma punktów trójboju decydowała o końcowej klasyfikacji końcowej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego Krzysztofa Prokopa czuwali miejscowi sędziowie z licencją, druhowie OSP Linia, Franciszek Miotk oraz Kazimierz Kuberna oraz organizator Jan Trofimowicz. Biurem zawodów dowodziła Joanna Nogajewska z Zespołu Szkół w Strzepczu.
W klasyfikacji końcowej w kategorii kadetek (rocznik 1998-200) zwyciężyła Katarzyna Teclaf z Lewina, kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Wos ze Smażyna oraz Malwina Florczyk z Osieka. W tej samej kategorii chłopców zwyciężył Mikoaj Boika z Lini, a kolejne miejsca medalowe zajęli Robert Karszny z Tuczewa oraz Arkadiusz Grzenkowicz z Lini. W kategorii juniorek rocznik 1994-1997 zwyciężyła Katarzyna Lidzbarska przed Justyną Garską (obie z Lini). W kategorii juniorów zwyciężył Piotr Hilla, a kolejne miejsca zajęli: Daniel Wedelstedt i Radosław Kliński — wszyscy z Lini. W kategorii seniorek rocznik 1964-1993 najlepszą okazała się Beata Labuda z Kobylasza-Potęgowo, kolejne miejsca na podium zajęły Karolina Nowicka z Lewina oraz Sabina Darznik z Miłoszewa. W najsilniej obsadzonej kategorii seniorów zwyciężył Marcin Kulikowski przed Jarosławem Chmielewskim (obaj z Lini) oraz Ireneuszem Stenclem z Tłuczewa. W kategorii oldboj rocznik 1963 i starsi najlepszym okazał się Jan Mach przed Kazimierzem Gafke — obaj z Lini.
Dekoracji zawodników, wręczenia medali, dyplomów oraz pucharów dla najlepszych dokonali organizatorzy i sędziowie zawodów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Sołectwo Linia. Kolejne miejsca zajęły Lewino, Smażyno, Pobłocie, Miłoszewo, Tłuczewo, Lewinko, Kobylasz-Potęgowo, Osiek i Niepoczołowice. W zawodach wystartowało łącznie ponad 70 zawodników i zawodniczek z 10 wsi sołeckich.
Punkty w klasyfikacji drużynowej zaliczane są do całorocznej rywalizacji sportowej Współzawodnictwa Sołectw o Puchar Gminy Linia.
x x x
W Gminnym Domu Kultury w Lini odbyły się 19 października VII Mistrzostwa Gminy w warcabach stupolowych. Organizatorami zawodów był miejscowy GDK oraz Urząd Gminy i Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini. Do stołów zasiadło ponad 30 warcabistów reprezentujących 8 wsi sołeckich. Zawody prowadził i sędziował Jan Trofimowicz, dyrektor GDK.
W poszczególnych kategoriach najlepsi okazywali się: młodziczki rocznik 2001 i młodsze Kinga Tłuścik z Tłuczewa, a kolejne miejsca na podium zajęły Klaudia Kaczyńska i Adriana Block (obie z Lini); w kategorii młodzików 2001 i młodsi zwyciężył Błażej Wałdowski z Lini, kolejne miejsca zajęli: Jakub Grzenkowicz z Lini oraz Mieszko Olszewski z Zakrzewa. W kategorii kadetek rocznik 1998-2000 zwyciężyła Natalia Dosz ze Smażyna, II miejsce dla Beaty Darznik z Pobłocia a III dla Sylwii Wos ze Smażyna. W kategorii kadetów (1998-200) po raz kolejny zwyciężył Szymon Formela a kolejne miejsca medalowe zajęli Kamil Skrzypkowski ze Strzepcza i Krystian Woźny z Lewina. W kategorii juniorów prym potwierdził Przemysław Labuda z Kętrzyna. Kolejne miejsca na podium zajęli Daniel Wedelstedt oraz Marcin Choszcz (obaj z Lini). W kategorii seniorów rywalizacja była bardzo zacięta i padło kilka zaskakujących wyników. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Jan Bronk z Kętrzyna, a kolejne miejsca zajęli Jan Trofimowicz z Pobłocia i Marek Pipka z Lini.
W końcowej klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Sołectwo Linia a kolejne miejsca zajęły: Smażyno, Kętrzyno, Pobłocie, Tłuczewo, Strzepcz, Zakrzewo i Lewino.
Sekcja turystyczna LUKS „Piątka” po raz kolejny była gospodarzem i współorganizatorem Wojewódzkiej Olimpiady Krajoznawczo-Turystycznej LZS. Zaproszenie na olimpiadę przyjęły stargardzkie szkoły średnie I LO, II LO, ZS nr 1, ZS nr5 i gimnazja nr 1 i nr 2. Spoza powiatu stargardzkiego uczestniczyli uczniowie ZS RCKU nr 2 Pyrzyce, Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje, ZS nr 1 Białogard, Gimnazjum nr 1 Białogard i Gimnazjum Pomianowo.
Uczestnicy olimpiady zmierzyli się z pytaniami o szerokim zakresie tematycznym: Unia Europejska, Litwa, topografia, pierwsza pomoc, walory krajoznawcze Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionu Tatr ponieważ finał centralny olimpiady odbywa się w Zakopanem.
Po testach uczniowie wraz z opiekunami skorzystali z poczęstunku przygotowanego i serwowanego przez uczennice Technikum Technologii Żywienia pod opieką pani Renaty Kępskiej oraz obejrzeli film promujący edukację ekologiczną.
W klasyfikacji szkół średnich zwyciężył Maksymilian Chojankowski z II LO ze Stargardu, a wśród gimnazjalistów Aleksandra Grzelak z gimnazjum Białogard. Drużynowo wśród szkół średnich wygrała ekipa II LO, miejsce drugie ZS 5 i trzecie młodzież z Pyrzyc. Wśród gimnazjów Białogard, pokonał niewielką ilością punktów ekipy ze Stargardu — gimnazja nr 1 i nr 2.
Nagrody laureatom olimpiady wręczali: Maria Tumanowicz — sekretarz ZZ LZS, Jerzy Hernet — dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Powiatu Stargard oraz Zbigniew Jurkiewicz dyrektor ZS nr 5.
Upominki zostały ufundowane przez ZZ LZS Szczecin i LUKS „Piatka” ZS nr 5, a materiały promocyjne Powiatu Stargardzkiego dla drużyn przekazał Wydział Promocji Powiatu Stargard Szczeciński.
Z turystycznym pozdrowieniem Joanna Suleja
Tradycyjnie już w Smolajnach na terenach parku Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach 23 października odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Do rywalizacjo zgłosiło się 45 zespołów z 40 szkół (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Generalny sukces odnieśli uczniowie z Pasłęka, którzy wygrali wszystkie cztery konkurencje, a wśród chłopców szkół ponadgimnazjalnych zajęli całe podium. Komisję sędziowską stanowili nauczyciele ZSR w Smolajnach: Agnieszka Węckowicz, Sylwia Znamierowska i Wiesław Pupek. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone dyplomami, medalami i pucharami wręczanymi przez Joannę Maziuk, dyrektora ZSR w Smolajnach, sekretarza Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marka Jaczuna i Wiesława Pupek — nauczyciela i trenera drużyn ze Smolajn.
Wyniki: bieg 4x800 m dziewcząt gimnazjalnych — 1.Gimnazjum 1 w Pasłęku /zespół I/, 2.Gimnazjum Dobrzyki, 3.Gimnazjum 1 Biskupcu; bieg 4x1000 m chłopców gimnazjalnych — 1.Gimnazjum 1 w Pasłęku, 2.Gimnazjum w Franciszkowie /zespół I/, 3.Gimnazjum w Zambrowie; bieg 4x800 m dziewcząt ponadgimnazjalnych — 1. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, 2. Zespół Szkół Rolniczych w Kisielicach, 3. Liceum Ogólnokształcące w Pasłęku; bieg 4x1000 m chłopców ponadgimnazjalnych — 1. Zespół Szkół w Pasłęku, 2. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku /zespół I/, 3. Liceum Ogólnokształcące w Pasłęku.
(fot. Wiesław Pupek i Mirosław Rodziewicz)
5 października w Huciskach zainaugurowali sezon kolarze przełajowi. Odbył się tu wyścig o Puchar Hotelu Orle Gniazdo i Firmy Viking Sport w Hucisku, będący jednocześnie Mistrzostwami Śląskiego Zrzeszenia LZS. Organizatorami byli: Śląskie Zrzeszenie LZS i klub MLKS Błękitni Mexller Koziegłowy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin. A w poszczególnych kategoriach mistrzami zostali: młodzik — Przemysław Młotkiewicz UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin, junior młodszy — Dawid Kloc — UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin, junior — Grzegorz Sikora — MLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy, elita — Bartosz Pilis MLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, młodziczka — Karolina Honc, juniorki młodsze — Klaudia Orzeł, orliczki — Weronika Kasperek — wszystkie UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin.
W ramach XIV Dolnośląskich Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi, odbywających się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, które trwają przez cały rok, rozgrywane są właśnie biegi przełajowe. Warto przypomnieć, że w igrzyskowej rywalizacji bierze udział ponad 80 gmin i 24 powiaty. Województwo podzielono na 8 stref, a na program igrzysk składają się turnieje: w szachach, warcabach stupolowych, piłce nożnej halowej 13-15-latków, tenisie stołowym, lekkiej atletyce i wspomnianych biegach przełajowych. Kilka zawodów strefowych w tej konkurencji już się odbyło.
I tak 14 września w Bystrzycy walczyli o punkty zawodnicy z powiatów oławskiego i wrocławskiego. Ogółem w zawodach udział wzięło 246 osób w tym 131 kobiet i 115 mężczyzn. Poza punktacją Igrzysk, przeprowadzono biegi roczników 2010-2005, w których startowało 98 osób (45 chłopców i 53 dziewcząt). Niestety w Bystrzycy przez 16 godzin lało. Punktację gmina wygrała Oława.
19 września w Nielubi zostały rozegrane Jesienne Biegi Przełajowe — eliminacje strefy 3 z udziałem 245 zawodników i zawodniczek z powiatów: Lubin, Polkowice, Głogów (to też kolejność zwycięzców). Wśród gmin wygrał Lubin, przed Żukowicami, Grębocicami i Gaworzycami.
20 września w Rakowicach Wielkich odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Lwówek Śląski w jesiennych biegach przełajowych. Ogółem w zawodach startowało 288 zawodniczek i zawodników, w tym uczniowie szkół podstawowych, dla których prowadzono oddzielną punktację — wygrała SP 3 Lwówek Śląski. W ramach igrzysk startowali reprezentanci 5 gmin — wygrał Lwówek Śląski, przed Lubomierzem, Wleniem, Mirskiem i Gryfowem Śląskim.
24 września na stadionie w Olszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubońskiego. Ogółem w zawodach wystartowało 475 zawodniczek i zawodników. Startowało 6 gmin z powiatu Luboń i gmina Zgorzelec. Wygrała gmina Lubań, przed miastem Lubań i gminą Leśna.
26 września w Jeżowie Sudeckim odbyły się Jeleniogórskie Biegi Przełajowe LZS „Złota Jesień”. Warunki były bardzo trudne, 8 stopni C, opady deszczu, umiarkowany wiatr. Ogółem w zawodach uczestniczyło 484 zawodniczki i zawodników.
4 października na stadionie sportowym w Czarnym Borze odbyły się Mistrzostwa strefy VIII, czyli powiatów: Wałbrzych, Świdnica i Kamienna Góra (to też kolejność zwycięzców). Uczestniczyło 130 zawodników i zawodniczek.