Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

3 kwietnia 2017

3 medale naszych badmintonistów na Yonex Polish Open 2017

W dniach 23-26 marca w War­sza­wie od­były się Ot­warte Mi­strzo­stwa Pol­ski w Bad­min­to­nie czyli Yonex Polish Open 2017. W 5 kate­go­riach tur­nie­jo­wych star­to­wało ponad 260 zawo­dni­ków z 33 kra­jów. Złote me­dale wywal­czyli w deblu Wojtek Szku­dlar­czyk (UKS Hubal Białystok) w parze z Łuka­szem More­niem (SKB Su­wałki) i w mikście Nadia Zięba w parze z Rober­tem Mate­u­sia­kiem (oboje UKS Hubal Bia­ły­stok). Brą­zowy medal w grze sin­glo­wej wywal­czył Mi­chał Rogal­ski (UKS Hubal Bia­łys­tok). To naj­lep­szy wynik Po­la­ków od czte­rech lat.

Debel Moreń/Szkudlarczyk odniósł w finale bezdyskusyjne zwycięstwo w dwóch setach nad zawodnikami ze Szkocji: Alexandrem Dunnem i Adamem Hallem, ten ostatni ujrzał po meczy żółtą kartkę za złe zachowanie po porażce. Mikst Mateusiak/Zięba pokonał parę z Tajwanu Tseng Min Hao/ Hu Ling Fang w trzech setach dostarczając kibicom wiele emocji. Nasi zawodnicy rozegrali się dopiero w trzecim secie, kiedy od stanu 6:8 na swoją niekorzyść rozjechali Tajwańczyków, zdobywając przy entuzjazmie kibiców 13 (!) punktów z rzędu. — Dzisiaj było sporo emocji i nerwów, tym bardziej że wiedzieliśmy, że jest to nasz ostatni Polish Open, tak że chcieliśmy się godnie pożegnać z naszą wspaniałą publicznością. która dzisiaj dopisała: wielu kibiców nas wspierało i te dwa pierwsze sety mogły się chyba podobać — mówił po meczu Robert Mateusiak. — Trochę chyba przypomniały się mecze z igrzysk olimpijskich — „Zico” nawiązał do znanych dobrze polskim kibicom dramatycznych przepraw miksta. I dodał, że ich głównym celem jest zdobycie tytułu mistrzów Europy.

W półfinale Michał Rogalski musiał uznać wyższość zawodnika z Brazylii Ygora Coehlo, któremu uległ w dwóch setach 15:21; 13:21.

W pozostałych spotkaniach zwyciężyli: Malezyjczyk Tan Jia Wei, Japonka Yui Hashimoto i żeński debel indonezyjski Yulfira Barkah/ Meirisa Cindy Sahputri.

Ogółem w turnieju rozegrano 232 mecze, zużyto w nich łącznie 1785 lotek. Największą liczbę zawodników zgłosiła oczywiście Polska (72), następnie Indonezja i Tajpej (po 20) oraz Ukraina (18).