28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
Chcielibyśmy, by tak aktywnych klubów seniora związanych z LZS jak ten w Trąbkach Wielkich było jak najwięcej. Jego członkowie realizują ciekawe pomysły sportowe, świetnie się przy tym bawiąc.
24 września 2016 roku na stadionie gminnym w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane I Mistrzostwa Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” 60 + w lekkiej atletyce w formule otwartej. W ramach mistrzostw odbyły się następujące konkurencje: bieg na dystansie 60 i 100 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą w z podziałem na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn. Organizatorem zawodów były zarządy Gminnego Zrzeszenia LZS i Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich. Zawody zostały zorganizowane dla uczczenia 70-lecia LZS pod nazwą „Powroty na bieżnie, skocznie i rzutnie”. Najmłodszy uczestnik liczył 63, a najstarszy 78 lat. W łącznej punktacji wygrali Emilia Brzózka i Wiesław Kempa.
40-lecie istnienia i działalności Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce — Nowe Iganie świętowano 16 września w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. WLKS Siedlce — Nowe Iganie to jeden z najlepszych klubów Krajowego Zrzeszenia LZS. W ciągu 40 lat istnienia jego reprezentanci zdobyli na mistrzostwach świata, Europy i Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (od seniorów po młodzików) łącznie 970 medali (334 złote, 305 srebrnych, 331 brązowych). Uroczystość zgromadziła wielu oficjeli, działaczy, trenerów i zawodników związanych z klubem przez te minione cztery dekady. Gośćmi byli przedstawiciele dyscyplin, które mają swoje sekcje w siedleckim klubie — podnoszenie ciężarów, zapasy, sumo i lekkoatletyka. PZPC reprezentował przewodniczący Komisji Sędziowskiej Stanisław Wyszomirski oraz trener kadry juniorów Zdzisław Faraś. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych prezesów PZPC — Szymona Kołeckiego i Zygmunta Wasieli. Obecny był Grzegorz Pieronkiewicz — prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i Ryszard Niedźwiedzki — członek Zarządu PZZ. Krajowe Zrzeszenie LZS reprezentował dyrektor Biura Michał Dziubak.
W dniu uroczystej gali poświęconej 40-leciu istnienia WLKS Siedlce — Nowe Iganie, 16 września, klub zorganizował VIII Międzynarodowe Zawody dla szkół im. Henryka Jakimiaka. Ponad 1000 dzieciaków rywalizowało w kilku konkurencjach lekkoatletycznych — biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą. Startowali uczniów podstawówek i gimnazjów. Do Siedlec przybyli nie tylko przedstawiciele szkół z regionu, ale także z bardziej odległych miejscowości, a nawet z zagranicy — Białorusi i Litwy. Zmagania młodych sportowców obserwowali uczestnicy ostatnich Igrzysk Olimpijskich — skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko i kulomiot Tomasz Majewski. Mistrzowie byli oblegani przez młodzież, każdy chciał mieć autograf lub wspólne zdjęcie.
18 września w Kleszczowie, w ramach biegu „4. Kleszczów na piątkę” na dystansie 5 km rozegrano 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet. Triumfowała Katarzyna Kowalska LKS Vectra Włocławek. Podopieczna trenera Mariana Nowakowskiego pokonała ten dystans w czasie 16:24. Trzecie miejsce zajęła Ewa Jagielska z LKS Omega Kleszczów. Dla Katarzyny Kowalskiej był to już 22 tytuł mistrzyni Polski, na siódmym dystansie, w karierze: 3000 m z przeszkodami — 11 tytułów, biegi przełajowe — 6, 5000 m — 1, 10 000 m — 1, półmaraton — 1, 10 km (bieg uliczny) — 1, 5 km (bieg uliczny) — 1.
Przez tydzień (10-17) trwały w Nowym Tomyślu 14. Mistrzostwa Europy do lat 17 i 3. Mistrzostwa Europy do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów. Do wielkopolskiego miasta zjechało 320 zawodniczek i zawodników z całej Europy. Polskę reprezentowało łącznie 30 zawodników i zawodniczek, w tym 13 zawodniczek i 10 zawodników z naszych klubów. Polscy młodzi atleci zdobyli 13 medali, w tym 11 (3 srebrne i 8 brązowych) wywalczyły zawodniczki i zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS. Jedyny złoty medal dla naszego kraju zdobył w kat. +94 kg zawodnik KS Wisła Puławy junior młodszy Jakub Węgrzyn. Głównym organizatorem mistrzostw, oprócz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów był nasz klub LKS Budowlani Całus. W Nowym Tomyślu ciężary są niezwykle popularne, dlatego też trybuny zapełnione były do ostatniego miejsca w niezwykle efektownie przygotowanej hali. Miło nam było również zauważyć na głównym banerze, tuż przy pomoście, wśród znaków graficznych logo LZS. Poniżej lista medalistów mistrzostw.
W gronie 90 zawodników i zawodniczek uczestniczących w XV igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro (7-18 września) mieliśmy swoją przedstawicielkę — Barbarę Niewiedział z LUKS-MGOKSiR Korfantów. Spisała się znakomicie — wywalczyła brązowy medal w biegu na 400 m i złoty w biegu na 1500. Pani Barbara w marcu uczestniczyła w naszej jubileuszowej sztafecie, która biegła z Czarnowąsów do Dobrzenia Wielkiego, w ramach projektu Jubileuszowe Olimpijskie Biegi Sztafetowe „Z Czarnowąsów do Rio de Janeiro (Chełmno)” zorganizowanego z okazji 70-lecia LZS. Na Paraolimpiadzie nasi zawodnicy zdobyli 39 medali (9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych), o trzy więcej niż w Londynie i zajęli 10 miejsce w klasyfikacji medalowej. Udowodnili, że niepełnosprawność nie stawowi żadnej bariery w podejmowaniu wyzwań i pokonywaniu własnych ograniczeń.
18 września we francuskim Plumelec zakończyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Nasza ekipa wraca z dwoma medalami — wywalczyła je w wyścigu ze startu wspólnego Katarzyna Niewiadoma, wychowanka WLKS Krakus, obecnie zawodniczka zawodowej grupy kolarskiej. Minimalnie przed Polką finiszowała Holenderka Anna van der Breggen. Niewiadoma została też mistrzynią do lat 23 (obroniła tytuł ubiegłoroczny), bowiem elita i zawodniczki U-23 ścigały się w jednym wyścigu. Mistrzostwa Europy elity mężczyzn i kobiet rozgrywano po raz pierwszy w historii. W wyścigu startowało 120 zawodniczek z 20 krajów. Wyścig liczył 109,6 km. Były to także mistrzostwa Europy juniorów. Poniżej wyniki innych naszych zawodników.