28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
25 listopada 2016 r. w Skarszewach odbędzie się uroczystość z okazji obchodów 70-lecia działalności LZS na Ziemi Pomorskiej. Ogłoszone zostaną również wyniki XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów LZS województwa pomorskiego roku 2016, których wybrała Kapituła składająca się z członków Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS. W tym roku wręczona zostanie dodatkowa nagroda — ufundowana przez Przewodniczącego RW PZ LZS — Piotra Klechę — dla zwycięzcy głosowania internetowego! Wytypowano 10 zawodników — wybór nie był łatwy, a konkurencja duża. Postanowiliśmy dać szansę zawodnikom reprezentującym różne dyscypliny sportu. Spośród 10 nominowanych internauci wybierają jedną osobę. Głosowanie potrwa do 18 listopada. Wystarczy oddać swój głos w ankiecie, która znajduje się na stronie na facebook’u: https://www.facebook.com/events/324549321242289/permalink/324579024572652
2 listopada odbyły się pierwsze mecze w ramach Krajowej Ligii Zapaśniczej, w której startuje 6 drużyn, w tym dwa teamy z naszego Zrzeszenia — AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski i AKS Białogard. Na matach w Poznaniu zapaśnicy z Piotrkowa Trybunalskiego pokonali drużynę WKS Grunwald Poznań 6:3, w Warszawie zaś AKS Białograd wygrał 5-4 z ekipą AZS AWF Warszawa. Wszystkie spotkania były transmitowane „na żywo”, a pojedynki z Warszawy można było oglądać na antenie TVP Sport. Na mecz Krajowej Ligi Zapaśniczej składa się dziewięć walk (po trzy z każdego stylu). Za każde zwycięstwo w walce drużyna otrzymuje jeden punkt lub dwa (w przypadku wygranej Jokera — czyli zawodnika do 20. roku życia wg rocznika). Za walkę zakończoną remisem żaden z zespołów nie otrzymuje punktów.
W dniach 29-30 października na torze lodowym w Siguldzie (Łotwa) odbyły się Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym seniorów. Wśród kobiet złoty medal wywalczyła zawodniczka naszego klubu UKS Nowiny Wielkie Ewa Kuls, srebrny medal zdobyła ubiegłoroczna mistrzyni Natalia Wojtuściszyn z tego samego klubu. W dwójce mężczyzn brązowy medal zdobyła para UKS Nowiny Wielkie Artur Grudziński i Kamil Rucki. W jedynkach ten pierwszy był 6, a drugi 8. W sumie w zawodach udział wzięło 15 zawodników — 11 mężczyzn i 4 kobiety. Sędzią głównym zawodów była Zofia Pocztarek, prezes UKS Nowiny Wielkie.
25 października zakończyły się w malezyjskim Penang Mistrzostwa Świata juniorek i juniorów młodszych (U-17) w podnoszeniu ciężarów. Jedyny medal dla Polski, brązowy, zdobył Paweł Szmeja z naszego klubu MKS Narew Pułtusk w kat. 94 kg (329 kg rekord kraju). W klasyfikacji drużynowej chłopców zajęliśmy 3 miejsce, a dziewczęta uplasowały się na 7 pozycji. W Penang startowało 7 zawodniczek — wszystkie z klubów naszego Zrzeszenia — oraz 8 zawodników, w tym 6 z naszych klubów. Zawodnicy ustanowili na tych mistrzostwach 4 rekordy kraju. Wśród juniorek młodszych najlepsze miejsce, czwarte zajęła Magdalena Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów) w kat. +69 kg z rekordem kraju 220 kg.
W dniach od 19 do 23 października w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. O medale walczyło 16 reprezentantów Polski, w tym 4 kolarzy i 3 kolarki z klubów zrzeszonych w LZS. Polacy zdobyli 5 medali — 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. Przypomnijmy, że z zeszłorocznych mistrzostw Europy w szwajcarskim Grenchen nasi reprezentanci również przywieźli 5 medali. Złoty medal w sprincie drużynowym wywalczył zespół, w składzie którego było 2 zawodników z naszego klubu ALKS Stal Grudziądz — Mateusz Rudyk i Mateusz Lipa, pozostali to Kamil Kuczyński (niegdyś zawodnik Gryfu Szczecin) i Maciej Bielecki obaj z Piasta Szczecin. Srebro zdobyła Justyna Kaczkowska UKKS Imielin Team w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, srebro zdobyły też w wyścigu drużynowym — Daria Pikulik BCM Novatex Ziemia Darłowska, Nikol Płosaj UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik, Łucja Pietrzak MAT Atom Sobótka, wychowanka UKZ Koźminianka Koźminek, Justyna Kaczkowska i Katarzyna Pawłowska, wychowanka UKS Jedynka Limaro Kórnik, obecnie Boels Dolmans. Ta ostatnia wywalczyła też brąz w wyścigu punktowym. Srebrny medal zdobył w scratchu Adrian Tekliński — obecnie SKC Prostejov, wychowanek LMGKK Ziemia Brzeska i zawodnik ALKS Stal Grudziądz (w ubiegłym roku wywalczył brąz).
W dniach 21-23 października w Biłgoraju odbyły się 4. Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików do lat 15. Na pomoście walczyło 252 zawodników — 85 dziewcząt i 167 chłopców z ponad 60 klubów z 16 województw. Zawodniczki z naszych klubów zdobyły prawie komplet medali — 6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych — łącznie 20 na 21 możliwych. Chłopcy dorzucili 11 medali — 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Klasyfikację sinclair’a wygrali: Wiktoria Wołk MGLKS Tarpan Mrocza złota medalistka w wadze 58 kg i Martin Stasik LKS budowlani Całus Nowy Tomyśl zwycięzca w kat. 56 kg.
W dniach 14-16 października w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym kobiet i mężczyzn w kategorii junior młodszy, junior i U-23. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i Mazowieckie Zrzeszenie LZS. Instytucje i organizacje wspierające: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i ULKS Trójka Piaseczno. Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym samym czasie na torze odbywały się też Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich w kategorii junior i U-23, którego organizatorem był Polski Związek Kolarski. W zawodach startowało 130 kolarzy i kolarek z 23 klubów, w tym 20 to członkowie naszego Zrzeszenia. Prawie wszystkie medale w Mistrzostwach Polski zdobyli przedstawiciele naszych klubów.