28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
III Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym odbył się 19 listopada w Namysłowie. Memoriał ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie Witka Prociaka oraz Patryka Żymańczyka zawodników LKS Orzeł Namysłów, którzy 9 grudnia 2013 r. zginęli w wypadku samochodowym jaki miał miejsce w ich drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej. W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników. Swoich zapaśników wystawiły kluby z Niemiec i Ukrainy. Organizatorem imprezy był LKS Orzeł Namysłów, a współorganizatorami m.in.: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Urząd Gminy w Namysłowie, Starostwo Powiatowe w Namysłowie.
W dniach 11-13 listopada w Żukowie odbyły się V Mistrzostwa Polski młodzików (do lat 14) w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 220 zawodników z 47 klubów z 12 województw — w tym z 21 naszych klubów. Stoczono 390 walk — 215 zakończyło się położeniem na łopatki. Klasyfikację klubów wygrał MKZ Unia Racibórz, drugie miejsce zajęła GKS Cartusia Kartuzy, klasyfikację wojewódzką wygrało woj. pomorskie, przed łódzkim i dolnośląskim. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 21 medali — 6 złotych, 3 srebrne i 12 brązowych medali.
GOSRiT Luzino to miejsce na mapie Polski, gdzie kochają piłkę nożną. Trenuje tu, pod okiem znakomitych fachowców kilkanaście drużyn zarówno chłopców, jak i dziewcząt. W ostatnich dniach zorganizowano w Luzinie 4 turnieje piłkarskie. Po pierwsze wystartował kolejny Kaszub Cup — jako pierwsi o prymat walczyli piłkarze z rocznika 2009 — było to 12 listopada, 11 listopada odbył się II Turniej Biznes Cup, w którym uczestniczyły drużyny spon sorów luzińskiego klubu, a 13 listopada odbyły się I Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich LZS o Puchar Wojewody Pomorskiego. Nieco wcześniej, bo 5 listopada rozegrano pierwszy etap Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów. Ponadto od 10 listopada na imprezach organizowanych w GOSRiT prowadzona jest akcja „Kup los na loterię” — wesprzesz zakup paczek świątecznych dla młodych sportowców GOSRiT Luzino. Cena losu tylko 3 zł — nagrody do rozlosowania to rower oraz 5 koszulek piłkarskich znanych ligowych klubów. A w najbliższych planach mają m.in.: Mistrzostwa GOSRiT (17 listopada), podczas których rywalizować będą drużyny składające się z rodziców wszystkich luzińskich drużyn piłkarskich i Sportową Galę (10 grudnia) — będzie to kolejna okazja do podziękowania wszystkim, którzy wspierają ich działalność.
5 listopada w Siedlcach odbyły się V Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w kategorii młodzik (14) lat. W zawodach wzięło udział 168 zawodniczek z 57 klubów z 15 województw — startowało 36 klubów naszego Zrzeszenia. Stoczono 280 walk — 193 z nich skończyły się położeniem na łopatki. Klasyfikację klubową wygrała ZKS Slavia Ruda Śląska, drugie i trzecie miejsce zajęły nasze kluby — AKS Białogard i ULKS Suples Wierzbica. W klasyfikacji wojewódzkiej pierwsze było woj. lubelskie, przed śląskim i zachodniopomorskim. Zawodniczki z klubów Zrzeszenia zdobyły 30 medali — 8 złotych, 7 srebrnych i 15 brązowych.
Po raz 33 w dniach 4-6 listopada odbył się w Zakopanem Finał Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Łącznie wzięło w niej udział ponad 150 uczestników, z których ponad 100 wystartowało w rozgrywce konkursowej — reprezentowali oni 21 powiatów z 11 województw. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Polski, Karpat, Słowacji, wiedzą na temat Unii Europejskiej oraz sprawnością fizyczną. Organizatorem olimpiady było Krajowe Zrzeszenie LZS we współpracy z Małopolskim Zrzeszeniem LZS. Krajowe Zrzeszenia na tej imprezie turystycznej reprezentowali Marek Mazur, wiceprzewodniczący RG KZ LZS i Jacek Kucybała, skarbnik RG KZ LZS. Indywidualnym zwycięzcą olimpiady został Paweł Lewiak, z woj. łódzkiego. Klasyfikację województw wygrało woj. małopolskie, a w klasyfikacji powiatów — powiat Szczecin.
Medaliści igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro — Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski — zostali triumfatorami 47. edycji rankingu Złote Kolce. Dla naszej rekordzistki świata w rzucie młotem to już siódmy tytuł najlepszej polskiej lekkoatletki roku. Złote Kolce przyznawane są przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz katowicki „Sport” od 1970 roku. O zwycięstwie decyduje suma punktów, które przyznawane są zawodnikom za miejsca wywalczone w najważniejszych zawodach w kraju i za granicą. Tuż za Anitą Włodarczyk uplasowały się zawodniczki z naszych klubów — Maria Andrejczyk ULKS Hańcza Suwałki i Kamila Lićwinko KS Podlasie Białystok. Trzeci w rankingu mężczyzn był Paweł Fajdek KS Agros Zamość, a czwarty brązowy medalista z Rio de Janeiro Wojciech Nowicki KS Podlasie Białystok. Tytuł odkrycia roku powędrował do naszej oszczepniczki Marii Andrejczyk, która w Brazylii postraszyła rywalki w eliminacjach i otarła się o podium w konkursie głównym. Uroczysta gala odbyła się 4 listopada w Villi Foksal w Warszawie.