28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
W dniach od 12 do 14 lutego w Spale odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce juniorów młodszych i juniorów. Startowało ponad 600 zawodników (blisko 1000 zgłoszonych osobostartów) z 212 klubów. Padło 5 rekordów kraju, w tym 2 z nich ustanowili zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia. Nowy rekord Polski w pięcioboju juniorek młodszych ustanowiła Patrycja Adamczyk (KS Polonia Pasłęk) oraz Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) w chodzie na 5000 m juniorów młodszych. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 51 medale — juniorzy młodsi 28, juniorzy 23 — w tym aż 21 złotych. Prawie każdy z medalistów ustanowił rekord życiowy. Brawo zawodnicy, brawo trenerzy!
LKS „Budowlani” Nowy Tomyśl zaprasza 27 lutego na Indywidualny Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. W zawodach, które po raz pierwszy w historii miasta transmitowane będą „na żywo” przez telewizję ogólnopolską (TVP Sport) wystartuje 12 sztangistek, w tym najlepsza zawodniczka tego klubu Patrycja Piechowiak. Organizatorzy zapraszają na halę widowiskowo-sportową Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów na os. Północ 37. Początek zawodów o godz. 13.00.
Fundacja V4SPORT i Krajowe Zrzeszenie LZS zapraszają na szkolenie „Organizacja sportowa — wczoraj i dziś”, które odbędzie się w dniach 7-12.03.2016 w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego br. Otaczający nas świat nieustannie się zmienia. Ta dynamika zmian przybrała na sile wraz z niezwykle szybkim rozwojem nowych technologii. Trudno jest pozostać obojętnym na te zmiany jeżeli dotyczą nas samych, czy też organizacji w których działamy. Rzeczywistość w jakiej żyliśmy niekiedy przez wiele lat, przeszła już do historii. Wierzymy, że aby przetrwać i dalej się rozwijać, także i nasze organizacje sportowe powinny podjąć próbę wykorzystania zachodzących zmian na swój własny użytek. Wykładowcy postarają się odpowiedzieć na następujące pytania: Jak zdywersyfikować Wasze budżety? Jak odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczności lokalnej? Czy sponsoring na niwie lokalnej w ogóle jest możliwy a jeżeli tak, to jak ugryźć ten temat? Jak zbudować dobry wizerunek organizacji pozwalający np. na realizację projektów crowdfundingowych? Czy też wreszcie jak pozyskać nowych klientów/członków Waszych organizacji i klubów, w tym dziewczynki i kobiety?
Pełna informacja o programie szkolenia w menu „Regulaminy”, tam też zamieszczamy ankietę zgłoszeniową.
W jubileuszowej 25. edycji Challenge „Złotej Sztangi” za sezon 2015 wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), wśród mężczyzn — Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów. Górą więc młodzież! Sylwia to aktualna mistrzyni Europy do lat 17 w kat. 44 kg, Patryk też miał udany sezon — znakomicie startował w ME do lat 15 w Landskronie, w kat. 77 kg. Został mistrzem Europy, poprawiając przy okazji rekordy Starego Kontynentu, w kat. 69 kg był szósty na MŚ w Limie.
Od nowego roku bracia Adrian i Tomasz Zieliński nie są już zawodnikami LZS-owskiego klubu Tarpan Mrocza. 7 stycznia 2016 r., w Galerii Sportu Bydgoskiego odbyła się prezentacja braci jako nowych sztangistów Zawiszy Bydgoszcz. W nowym klubie będą włączeni do Wojskowego Zespołu Sportowego.
Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek), wojskowa mistrzyni świata w maratonie i rekordzistka Polski na 20 km, wyróżniona została tytułem Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom. Zawodniczka dołączyła tym samym do doborowego grona ambasadorów Fundacji skupiającego przedstawicieli różnych sportów, m.in. skoczka narciarskiego Kamila Stocha, lekkoatletę Adama Kszczota, panczenistkę Luizę Złotkowską, siatkarkę Izabelę Bełcik, tenisistę Jerzego Janowicza.
W dniach 9-10 stycznia w Lublinie na terenie Parku Ludowego rozegrano 79. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym kobiet i mężczyzn. O tytuły walczyli zawodnicy w kategoriach od juniora młodszego po mastersa. Młodzicy i młodziczki ścigali się o Naramiennik i Puchar Prezesa PZKol. Kolarze z naszych klubów zdobyli 14 medali — 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Tytuł mistrzyni Polski w elicie kobiet zdobyła Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Koziegłowy), niepokonana na polskich trasach. Będzie reprezentować nas na MŚ w Belgii.