28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
10 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbył się XVIII Wojewódzki Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Zrzeszenia LZS w Lublinie. Do udziału w Zjeździe uprawnionych było 98 delegatów a udział w obradach wzięło 81 co stanowiło 82% uprawnionych.
Przewodniczącym lubelskiego Zrzeszenia LZS ponownie wybrano Józefa Poteruchę. Zastępcami przewodniczącego zostali: Konrad Firek (ds. sportu kwalifikowanego), Ryszard Nilipiuk (ds. organizacyjnych) i Wacław Słomkowski (ds. sportu powszechnego), sekretarzem wybrano Dariusza Piwońskiego, skarbnikiem Teresę Paczkowską, członkami Prezydium Rady Wojewódzkiej zostali — Jan Kijko, Jacek Kłos, Wojciech Lembrych, Janusz Wilczek. Przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej został Zbigniew Radziejczuk.
Zawodnicy reprezentujący na co dzień barwy KTS-K GOSRiT KLEBA Luzino zwyciężyli w finale wojewódzkim turnieju piłkarskiego dla dzieci „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12 i w nagrodę pojadą na Finał Ogólnopolski do Warszawy, który odbędzie się w dniach 29.04 — 2.05 na Stadionie Narodowym. Warto podkreślić, że są tylko trzy możliwości zagrania na najważniejszym obiekcie piłkarskim w Polsce: zagrać w pierwszej reprezentacji Polski, w finale Pucharu Polski albo, co udało się luzińskim zawodnikom, uczestniczyć w finale krajowym Turnieju Tymbarka. Finał wojewódzki odbył się 11 kwietnia br.
Ewa Pajor, obecnie Vfl Wolfsburg, została ambasadorem XVI Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” a Rafał Zbigniew Kaczmarczyk, obecnie trener w GOSRiT Luzino został ambasadorem XXXII Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza. Obydwoje jako nastolatkowie grali w drużynach, które uczestniczyły w finałach tych turniejów. Warto by młodzi uczestnicy naszych turniejów wzięli sobie tych znakomitych sportowców — oni udowodnili, że marzenia się spełniają.
Miło nam poinformować naszych członków, zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków, że na prośbę Pana Władysława Kosiniak-Kamysza, przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjął Honorowy Patronat nad centralnymi obchodami Jubileuszu 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych:
19 marca w Policach odbył się Turniej w podnoszeniu ciężarów z okazji 70 rocznicy powstania LZS i XIX Mistrzostwa Polic. W imprezie wzięło udział 5 zawodniczek i 21 zawodników z 6 klubów woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. W rywalizacji dziewcząt do 18 lat najlepszy wynik uzyskała Monika Szymanek (AKS Białogard; 50,0) — 110 kg) — 174,1 pkt, natomiast wśród chłopców: Jakub Przybylski (AKS Myślibórz; 60,0) — 164 kg — 242,9 pkt. (U-15) i Fabian Konracki (AKS Białogard; 79,0) — 184 kg — 228,4 pkt. (U-18).
W Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 23 marca odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca System Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego za rok 2015. Podczas uroczystości zostały przyznane nagrody Ministra Sportu i Turystyki dla najlepszych lub najwyżej sklasyfikowanych klubów sportowych i jednostek samorządu terytorialnego we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2015 oraz dla najlepszych zawodników i zawodniczek z każdego województwa. Wiele z nich otrzymały kluby i zawodnicy naszego Zrzeszenia. Podczas gali Minister Witold Bańka podkreślił, że zmienia się optyka i trwa dyskusja nad kondycją i rozwojem sportu młodzieżowego. Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, z którego rodzą się przyszli mistrzowie, ma szczególne znaczenie w kontekście sportu wyczynowego.
W dniach od 19 do 24 marca przy pięknej, słonecznej pogodzie na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów A w biegach narciarskich oraz MP seniorów biathlonie. Z kolei na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrano konkursy skoków indywidualnych i drużynowych. We wszystkich tych mistrzostwach zawodnicy z naszych klubów zdobyli 23 medale — w biegach narciarskich 21 medali (multimedaliści Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha i Jan Antolec), w biathlonie 1 (złoto Grzegorza Guzika) i skokach 1 (brąz drużyny WSS Wisła).