28 grudnia 2016 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady DZ LZS zwołane w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa Zygmunta Worsy (przyczyny osobiste). Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa oraz jednogłośnie powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Leszka Noworóla ze Świdnicy. Na stanowisko wiceprezesa powołany został Waldemar Chwajoł z Oławy. Jednocześnie Rada powołała do Zarządu DZ LZS Aleksandra Wrońskiego ze Żmigrodu.
Jak co roku, na początku czerwca (4-5) w okolicach Turawy odbywa się Memoriał im. Joachima Halupczoka, w którym ścigają się młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy — kobiety i mężczyźni. Jest on także w części Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS młodzików i juniorów młodszych. Mistrzem Zrzeszenia LZS w kat. młodzik w jeździe na czas został Adam Woźniak KS Społem Łódź a ze startu wspólnego jego kolega klubowy Bartosz Rutkowski. Wśród juniorów młodszych triumfowali — w jeździe na czas Wiktor Richter UKS Koźminianka Koźminek a ze startu wspólnego jego kolega klubowy Mateusz Jakubasz. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS, Opolskie Zrzeszenie LZS przy współpracy LKS Ziemia Opolska i lokalnych samorządów w Chrząstowicach, Ozimku i Turawie. Impreza otrzymał dofinansowanie z MSiT.
W Zamościu 19 czerwca br zakończył się 60. Jubileuszowy Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. W. Skopenki. W klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji punktowej zwyciężył kolarz Pogoni Mostostalu Puławy, Jakub Soliński. W wyścigu uczestniczyli kolarze do lat 23, wystartowało 64 zawodników z ośmiu ukraińskich i pięciu polskich zespołów. Tegoroczna impreza składała się z sześciu etapów. Pierwsze dwa odbyły się na Ukrainie, natomiast cztery kolejne w Polsce. Wyścig miał emocjonujący przebieg do samego końca, gdyż szanse na końcowe zwycięstwo miało również kilku innych kolarzy.
Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Ukrainy — Konstantyn Ashurov i Pavlo Bondarenko. W klasyfikacji drużynowej trzy pierwsze miejsca zajęły teamy z Ukrainy, czwarte wywalczyli kolarze KS Pogoń Mostostal Puławy I.
XV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Chełmno — Rio 2016 trwały trzy dni — od 17 do 19 czerwca. Przez trzy dni około 2000 sportowców z całego województwa kujawsko-pomorskiego toczyło zmagania o medale w 20 dyscyplinach sportowych. W klasyfikacji gmin zwyciężył Dobrcz, przed Jeżewem i Rogóźnem, w kwalifikacji powiatów Bydgoszcz przed Sępólnem Krajeńskim i Świeciem, w klasyfikacji miast i miasto-gmin Koronowo przed Sępólnem Krajeńskim i Chełmnem. Podczas zamknięcia imprezy na stadionie wręczono ostatnie medale i puchary. Poza tym, tradycyjnie już, została przekazana flaga gospodarzowi kolejnej olimpiady Sępólno Krajeńskie — Tokio 2020. Głównym organizatorem imprezy było Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS przy współpracy
Urzędu Miasta w Chełmnie, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Krajowego Zrzeszenie LZS.
W dniach od 15 do 17 czerwca odbyły się w Białymstoku po raz 52. Yonex Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Tytuły mistrzowskie przypadły pięciu „olimpijczykom” (uzyskali już kwalifikacje do Rio) w grach mieszanych, podwójnych mężczyzn oraz pojedynczych mężczyzn. W sumie zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 15 medali — 5 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych.
Patroni honorowi imprezy — Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński — wręczyli zawodnikom, którzy uzyskali kwalifikacje olimpijskie specjalne dyplomu-plakietki. Otrzymali je: Adrian Dziółko, Nadieżda Zięba, Adam Cwalina, Przemysław Wacha, Robert Mateusiak.
16 czerwca na stadionie w Suchym Dębie odbył się Finał Wojewódzki 6. Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna chłopców. W turnieju zmierzyło się ze 6 drużyn, które wygrały eliminacje w swoich regionach. Zwycięzcy — Osiczanka Osice będą reprezentować województwo pomorskie w Finale Ogólnopolskim w Prószkowie (7-10.07.2016). Na tytuł najlepszego bramkarza zasłużył Łukasz Klik — GTS Straszyn. Najlepszym strzelcem (11 bramek) został Bernard Cirocki — ZS Somonino. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Sarnowski — Osiczanka Osice. Nagrodę fair play otrzymało KTS-K GOSRiT Kleba Luzino.
Ilona Sztwiertnia i Patryk Pyśk, Agata Paszek i Jakub Woźniak, Katarzyna Galus i Jakub Różak, a także Dagmara Baranowska i Adrian Więcek — oto zwycięzcy Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Mistrzostwa odbyły się w dniach 17-19 czerwca br. w Pleszewie. W zawodach udział wzięło 158 zawodników z 51 klubów, reprezentujących 12 województw. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych — od młodzika do młodzieżowca. Klasyfikację końcową województw wygrało woj. wielkopolskie, przed łódzkim i opolskim. W klasyfikacji klubowej najlepsza była MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, drugie miejsce zajęła KS Stella Kielce a trzecie MLKS Ostródzianka Ostróda.
Finał dolnośląskiego turnieju piłki nożnej „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt rozgrywano w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast 4 czerwca na obiektach sportowych Gminy Lubin w miejscowości Księginice i Siedlce. Uczestniczyło 8 drużyn. Organizatorami byli — Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Gmina Lubin, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lubinie, Gminne Zrzeszenie LZS w Lubinie i LKS „Iskra” Księginice. W meczu finałowym spotkały się drużyny UKS „Bielawianka” Bielawa i UKS „Gigant” Lubomierz, wygrała 1:0 „Bielawianka”. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 Jelcz-Laskowice. Najlepszą bramkarkę turnieju została Zuzanna Szczepańska z Bielawy, najlepszą zawodniczkę Oliwia Silna również z Bielawy, królową strzelców (6 goli) — Klaudia Chrabąszcz z Lubomierza. Mistrz finału dolnośląskiego będzie reprezentowała Dolnośląskie Z LZS w finale ogólnopolskim turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt.