28 listopada 2015 r. w Świdnicy odbył się V Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Krajowe Zrzeszenie reprezentował, sekretarz Rady Głównej Krzysztof Piasek. Na początku obrad wszyscy uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć kolegów i koleżanek, którzy odeszli, w tym Marka Procyszyna. Sprawozdanie za minioną kadencję przedstawił Leszek Noworól, a w imieniu Komisji Rewizyjnej Henryk Bartoszewski. Delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującym władzom. W wyniku przeprowadzonych wyborów Przewodniczącym Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS został Zygmunt Worsa.
Członkami Rady wybrani zostali: Andrzej Bucyk, Stanisław Chorążyczewski, Waldemar Chwajoł, Janusz Cygan, Andrzej Cywiński, Ryszard Dutkowski, Ryszard Dulik, Adam Dymitroca, Stanisław Grędziński, Franciszek Haber, Wiesław Jasiński, Grażyna Jóźwik, Andrzej Kozdrowicki, Wiesław Lipień, Mieczysław Lodziński, Janusz Marcinkowski, Leszek Noworól, Bogdan Ogrodowczyk, Janusz Przybyło, Piotr Rostkowski, Kazimierz Szydełko, Zdzisław Śnioszek, Aleksander Wroński, Zygmunt Wydmuch, Andrzej Zaręba i Marian Żygadło. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Mieczysław Gwiazda.
Wybrano 16 delegatów na Zjazd Krajowy. Przyjęto także uchwałę dotyczącą kierunków działania na lata 2016-2019.
W Białymstoku w dniach 5-6 września odbyły się 32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce (rocznik 1993-1995). Startowała cała czołówka krajowa. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 25 medali — 8 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych. Kobiety zdobyły 12 medali a mężczyźni 13. Białostockie mistrzostwa były swoistym zwieńczeniem niezwykle udanego sezonu polskich lekkoatletów. Świetny start zanotowała Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice), która została podwójną mistrzynią wygrywając biegi na 800 i 1500 m.
W dniach od 2 do 6 września na torze kolarskim w Pruszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym kategorii ELITA. Grad medali to mało powiedziane — bowiem w zasadzie na palcach jednej ręki można policzyć medale, których nie zdobyli zawodnicy z naszych klubów. ALKS Stal — Ocetix — Iglotex Grudziądz wśród mężczyzn oraz LKS Atom Mat Dzierżoniów czy BCM Nowatex Ziemia Darłowska wśród kobiet to najlepsze klubu w kraju. Zawodnicy tych klubów zdobyli najwięcej medali. Warto więc zanotować duży sukces mniejszego klubu, który od lat prowadzi systematyczną pracę z młodzieżą i doczekał się wreszcie efektów. Mowa tu o LUKS Trójka Piaseczno. W wyścigu punktowym brązowy medal dla swojego klubu zdobył Michał Rzeźnicki, tego samego koloru krążek wywalczył w kolarskim wieloboju — omnium Krzysztof Tomaszewski. Gratulujemy!
Wyjątkowo atrakcyjny program w czasie wakacji przygotował GOSRiT Luzino dla wszystkich chętnych, którzy chcieli je spędzić na sportowo. Odpowiadali za niego dwaj organizatorzy: Paweł Hinz i Rafał Freitag. W sumie na orliku w Luzinie odbyło się 20 imprez sportowo-rekreacyjnych w 7 rodzajach aktywności, w tym… wypady do schroniska dla zwierząt oraz survival. Na boisku w Kębłowie zaś zorganizowano Wakacyjną Ligę Orlika.
Tym razem gospodarze okazali się „mało gościnni” i wygrali Finał Centralny XVIII Ogólnopolskich Igrzyska LZS, który w dniach 27-29 sierpnia odbył się w Zamościu. Organizatorem imprezy było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Tegoroczne igrzyska honorowym patronatem objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki — Janusz Piechociński, Marszałek Województwa Lubelskiego — Sławomir Sosnowski i Prezydent Miasta Zamość — Andrzej Wnuk. W 28 konkurencjach indywidualnych, zespołowych i drużynowych startowało prawie 900 osób, w tym blisko 100 sportowców niepełnosprawnych w bloku integracyjnym. Uroczystość otwarcia igrzysk odbyła się 28 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu z udziałem wszystkich uczestników oraz licznie zgromadzonej publiczności. Zebranych powitał Józef Poterucha, przewodniczący WZ LZS w Lublinie, a igrzyska otworzył przewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W dniach 29-30 sierpnia w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Rozegrano turnieje indywidualne i drużynowe. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych — młodzik (rocznik 2001/2) i młodzik starszy (rocznik 2000). W tej pierwszej kategorii startowało 97 łuczników i 88 dziewcząt, w drugiej odpowiednio — 61 i 47. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 4 medale indywidualnie (2 srebrne i 2 brązowe) oraz 6 medali drużynowych (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe).
Patryk Kamiński, zapaśnik (styl klasyczny) Cementu Gryf Chełm, zdobył brązowy medal mistrzostw świata kadetów (kat. 100 kg), które odbyły się na matach Bośni i Hercegowiny (25-30 sierpnia). Gratulacje dla zawodnika, jak i jego klubowych trenerów Dariusza Jabłońskiego oraz Andrzeja Głąba. Były to mistrzostwa w stylu wolnym i klasycznym kobiet i mężczyzn. Polskę reprezentowało łącznie 8 zapaśników w stylu wolnym (w tym 7 z naszych klubów), 7 w klasycznym (w tym 3 z naszych klubów) oraz 8 zapaśniczek (w tym 7 z naszych klubów). Drugi medal — srebrny — dla naszego kraju, także w stylu klasycznym zdobył zawodnik Śląska Wrocław Norbert Daszkiewicz w kat. 69 kg.
Tegoroczne Mistrzostwa Polski Zrzeszenia w kolarstwie górskim MTB rozegrano na trudnych i wymagających trasach 23 sierpnia w Orawce. Otwarcia mistrzostw dokonał wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS, Wacław Hurko w asyście reprezentujących Małopolskie Zrzeszenie wiceprezesa Jacka Kucybały i sekretarza Józefa Regulskiego, a także sekretarza gminy w Jabłonce Artura Górki i prezesa LKS Podwilk Czesława Kuczkowicza. Do malowniczej Orawki zjechali najlepsi młodzi kolarze z całej Polski. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Klasyfikację klubową zdecydowanie wygrali kolarze z KS Luboń Skomielna Biała, któremu prezesuje Edward Bal, wyprzedzając UKS Sokół Kęty i UKS Koźminianka Koźminek. Także rywalizacja województw przyniosła sukces Małopolsce, a na kolejnych miejscach sklasyfikowano Wielkopolskę i Śląsk.