28 listopada 2015 r. w Świdnicy odbył się V Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Krajowe Zrzeszenie reprezentował, sekretarz Rady Głównej Krzysztof Piasek. Na początku obrad wszyscy uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć kolegów i koleżanek, którzy odeszli, w tym Marka Procyszyna. Sprawozdanie za minioną kadencję przedstawił Leszek Noworól, a w imieniu Komisji Rewizyjnej Henryk Bartoszewski. Delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującym władzom. W wyniku przeprowadzonych wyborów Przewodniczącym Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS został Zygmunt Worsa.
Członkami Rady wybrani zostali: Andrzej Bucyk, Stanisław Chorążyczewski, Waldemar Chwajoł, Janusz Cygan, Andrzej Cywiński, Ryszard Dutkowski, Ryszard Dulik, Adam Dymitroca, Stanisław Grędziński, Franciszek Haber, Wiesław Jasiński, Grażyna Jóźwik, Andrzej Kozdrowicki, Wiesław Lipień, Mieczysław Lodziński, Janusz Marcinkowski, Leszek Noworól, Bogdan Ogrodowczyk, Janusz Przybyło, Piotr Rostkowski, Kazimierz Szydełko, Zdzisław Śnioszek, Aleksander Wroński, Zygmunt Wydmuch, Andrzej Zaręba i Marian Żygadło. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Mieczysław Gwiazda.
Wybrano 16 delegatów na Zjazd Krajowy. Przyjęto także uchwałę dotyczącą kierunków działania na lata 2016-2019.
W dniach od 8 do 10 maja w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym kadetów i juniorów/młodzieżowców. Współorganizatorami zawodów było Łódzkie Zrzeszenie LZS, Urząd Marszałkowski w Łodzi i Urząd Miasta Piotrków Trybunalski. Gospodarzem — AKS Piotrków Trybunalski. Mistrzostwa dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Startowało 69 kadetów i 33 juniorów/młodzieżowców — reprezentowali oni 16 klubów z 9 województw. W obu kategoriach wiekowych klasyfikację klubową wygrał AKS Piotrków Trybunalski, a wojewódzką — łódzkie. Stoczono w sumie 149 walk. Krajowe Zrzeszenie LZS na mistrzostwach reprezentowała Helena Koziej, dyrektor Biura KZ LZS, obecny był poseł Marek Mazur, przewodniczący Łódzkiego Zrzeszenia LZS oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, powiatu i urzędu miasta.
W dniach 2 i 3 maja w Nassau — stolicy Bahamów — odbyła się druga edycja światowego festiwalu sztafet — IAAF/BTC World Relays. Startowała w nim 31-osobowa reprezentacja Polski a w niej czwórka zawodników z klubów LZS — Angelika Cichocka ULKS Talex Borzytuchom, Sofia Ennaoui LKS Lubusz Słubice oraz Ewelina Popowska KS Podlasie Białystok i Mateusz Fórmański ZLKL Zielona Góra. Najlepiej wypadły dwie pierwsze zawodniczki — sztafeta 4x800 m z ich udziałem zdobyła srebrny medal a sztafeta mieszana (1200-400-800-1600 m) brązowy.
W Zgierzu 26 kwietnia zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach Kobiet i Mężczyzn. W stylu wolnym i klasycznym mężczyzn startowało po 99 zawodników, wśród kobiet o medale walczyło 76 zapaśniczek. Zawodnicy z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 52 medale (19 w stylu klasycznym, 18 w wolnym, 16 medali zdobyły zapaśniczki). Mistrzami Polski w stylu klasycznym zostało 5 naszych zawodników, w stylu wolnym 6, wśród kobiet 2.
Klasyfikację drużynową wśród klasyków wygrał AKS Białogard, wśród kobiet najlepszym klubem był MKS Cement Gryf Chełm, a drugie miejsce w stylu wolnym zajął AKS Piotrków Trybunalski.
Krystian Brzozowski po raz 16 został mistrzem Polski w zapasach. Nie ma takiego drugiego zawodnika w historii tej dyscypliny. 33-letni reprezentant LKS Orzeł Namysłów walczący w stylu wolnym w wadze do 74 kg ponownie nie miał sobie równych podczas zawodów rozgrywanych w Zgierzu i po wygranej w finale z Michałem Guzą, wywalczył 16 tytuł mistrzowski i tym samym poprawił rekord należący do tej pory do Andrzeja Wrońskiego.
26 kwietnia w Zamościu odbyły się pierwsze w tym sezonie letnim stadionowe mistrzostwa Polski. Tytuły — w biegach młodzieżowców na 10 000 metrów — wywalczyli Daria Gawłowska, zawodniczka Vectry Włocławek i Szymon Kulka z ULKS Lipinki. Zawody zorganizował Klub Sportowy „Agros” Zamość, Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Urząd Miasta Zamość.
25 kwietnia 2015 w Auli im. Jana Pawła II Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Szachach. Startowali seniorzy i juniorzy, dla seniorów był to także VIII Wojewódzki Szachowy Memoriał im. Mieczysława Goczewskiego. W mistrzostwach wytarowało 62 uczestników w wieku od 7 do 78 lat z Pucka, Gniewu, Żukowa, Linii i Starogardu Gdańskiego. Organizatorem zawodów jest Gminne Zrzeszenie LZS w Trąbkach Wielkich przy wsparciu Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku oraz sponsorów. W otwarciu imprezy udział wzięła przewodnicząca PZ LZS w Gdańsku Magdalena Kołodziejczak.
W dniach 24-26 kwietnia w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach uczestniczyło 185 zawodników — 52 juniorki i 133 juniorów z 51 klubów. Był to też generalny sprawdzian kadrowiczów przed czerwcowymi mistrzostwami świata juniorów we Wrocławiu. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 33 medale — 17 juniorki i 15 juniorzy. Organizatorem mistrzostw był nasz klub KS Agros Zamość, PZPC oraz Miasto Zamość.