Podsumowanie roku w LKS Omega
Kleszczów
22 grudnia w auli Solparku odbyło się podsumowanie sportowego roku 2014 LKS Omega Kleszczów.
Wybrano 10 najlepszych sportowców — pierwsze miejsce zajęła sztangistka Sylwia Oleśkiewicz. Drugie i trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego zawodnika klubu zajęły lekkoatletki Weronika Chojka i Marta Olczyk. Wyróżniono jako nadzieje roku 26 młodych sportowców.
(woj. łódzkie)
Rok 2014 podsumowało Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu
Uroczyste podsumowanie działalności Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia LZS w Zamościu za rok 2014 odbyło się w dniu 19 grudnia 2014 r. Podczas spotkania z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, przewodniczący Zamojskiego Zrzeszenia Arkadiusz Bratkowski złożył szczególne podziękowania za pomoc w realizacji zadań instytucjom, sponsorom, darczyńcom oraz mediom za wspieranie i popularyzację działań LZS. W podsumowaniu uczestniczył przewodniczący Lubelskiego Zrzeszenia LZS Józef Poterucha.
(woj. lubelskie)
Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski
Zrzeszenia LZS młodzików i dzieci
w zapasach — Odolanów 2014
13 grudnia 2014 r. w Odolanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS młodzików i dzieci w zapasach. Przyjechało 50 zawodników z Plewisk, Środy Wlkp., Krotoszyna, Sulmierzyc, Odolanowa i Orpiszewa. Na dwóch matach zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach wagowych w zapasach w stylu wolnym oraz w mini zapasach.
(woj. wielkopolskie)
Turniej halowej piłki nożnej w Filipowie i siatkówki
w Wiżajnach
16 grudnia 2014 roku na hali w Filipowie odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych o puchar Starosty Suwalskiego. W zawodach udział wzięło 7 drużyn.
14 grudnia 2014 roku w hali sportowej Gimnazjum w Wiżajnach odbył się Halowy Turniej LZS w piłce siatkowej o puchar Starosty Suwalskiego. Udział w turnieju wzięło pięć drużyn.
(woj. podlaskie)
Aktywny senior LZS — Łopuszna
W okresie od 15 września do 15 grudnia 2014 roku na terenach Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznej odbywały się zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior LZS 2014”. W zajęciach mających charakter rekreacji ruchowej wzięło udział 20 kobiet.
(woj. świętokrzyskie)
Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko
— Trzcianeckiego LZS Orlików
Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko — Trzcianeckiego LZS Orlików tradycyjnie już odbyły się w Lubaszu. Po piętnastu spotkaniach turnieju, który odbył się 13 grudnia 2014, bezkonkurencyjny okazał się zespół Gminy Trzcianka reprezentowany przez Akademię Piłkarską Bambinis (rocznik 2004) prowadzony przez trenera Piotra Kazirodka oraz kierownika Leszka Witkowskiego, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy drużyny Gminy Czarnków. Poza podium Połajewo, Krzyż i Drawsko.
(woj. wielkopolskie)
V Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej LZS
V Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej LZS odbył się w Zalesiu 7 grudnia 2014 roku, tradycyjnie w pobliżu daty świąt górniczych. Organizatorem był Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej. Cztery zespoły walczyły o palmę pierwszeństwa.
(woj. podlaskie)
XVII Mistrzostwa Powiatu
Ostrzeszowskiego Zrzeszenia
Ludowych Zespołów w Tenisie Stołowym
6 grudnia 2014 w Doruchowie rozegrano XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów w Tenisie Stołowym. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali wójt gminy Józef Wilkosz oraz wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Edmund Tetlak.
(woj. wielkopolskie)
Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo-Rekreacyjny
— Linia 2014
W mikołajkowy weekend (6-7 grudnia 2014) w Gminie Linia odbył się Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo — Rekreacyjny LZS. Impreza zorganizowana została przez miejscowy Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS, Urząd Gminy oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku. Fundusze na organizację festynu przekazało także Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.
(woj. pomorskie)
Festyn w Białaszewie
7 grudnia 2014 r. w Białaszewie odbyła się jedna z wielu imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych w ramach zadania „Sport w LZS Otwarty dla Wszystkich” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Elżbieta Skalimowska — wiceprzewodnicząca Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku i Stanisław Szleter wójt gminy Grajewo.
(woj. podlaskie)
XX Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej
Piłki Ręcznej
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. w halach sportowych Zarzecza, Przeworska i Jarosławia odbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Organizatorami turnieju byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Wójt Gminy w Zarzeczu, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu i ULKS „Koliber” Zarzecze. W turnieju uczestniczyło 19 drużyn w 3 kategoriach wiekowych.
(woj. podkarpackie)
Mistrzostwa Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Szachach
6 grudnia br. w Krakowie zostały rozegrane Mistrzostwa Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Szachach. W grupie seniorów startowało 20 zawodników, w grupie juniorów 11, a o palmę pierwszeństwa wśród kobiet walczyło 12 zawodniczek.
(woj. małopolskie)
Gimnazjalny trójbój siłowy
5 grudnia 2014 roku w obiekcie siłowni klubu sportowego Olszanka — Pogorzela Sekcja Sportów Siłowych odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa LZS KS Olszanka — Pogorzela w Gimnazjalnym Trójboju Siłowym. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół gimnazjalnych oraz tzw. kategoria open skierowana do wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji.
(woj. opolskie)
24 rozpoczęły się a 27 maja zakończyły na torze BGŻ Arena w Pruszkowie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym, w których startowali juniorzy i młodzieżowcy. W Pruszkowie pojawiły się wszystkie liczące się w kraju zawodniczki i zawodnicy — prawie 100 sportowców. Zawody odbyły się w nietypowym terminie, zwykle odbywają się one na przełomie czerwca i lipca, ale postanowiono je przyspieszyć by zawodnikom i zawodniczkom, którzy zakwalifikują się na Mistrzostwa Europy w Portugalii (22-27.07) dać więcej czasu na przygotowania. Większość klubów, które wystawiły swoich kolarzy do walki o tytuły mistrzowskie należy do naszego Zrzeszenia. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy i zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, UKS Jedynka Limaro Kórnik, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz BCM Nowatex Ziemia Darłowska — razem ponad 70! Wśród juniorów świetnie zaprezentowali się multimedaliści z Kórnika — Nikol Płosaj i Patryk Rajkowski.
2 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się gala z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska, podczas której ogłoszono wyniki Plebiscytu na Sportowy Sukces 25-lecia. Sportowcem Wolnej Polski został Adam Małysz, Trenerem Wolnej Polski — Apoloniusz Tajner, Drużyną Wolnej Polski — Reprezentacja Polski Siatkarzy, Wydarzeniem Wolnej Polski — UEFA EURO 2012, Sportowcem Niepełnosprawny Wolnej Polski — Ryszard Tomaszewski, Animator Sportu Masowego — Julian Gozdowski. Plebiscyt z okazji obchodów 25-lecie obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych ogłosili: Telewizja Polska, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz „Przegląd Sportowy”.
Roman Buzile z Ukrainy wygrał zakończony 1 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu 58. Wyścig Kolarski „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenki. Drużynowo najlepszą okazała się ekipa Pogoni-Mostostalu Puławy. W tym roku z wiadomych powodów wyścig rozegrano tylko na terenie Zamojszczyzny. Liczył 5 etapów (507 km). Na tarcie stanęło 62 zawodników (do lat 23) — z 13 klubów polskich i ukraińskich. Najlepszy z polskich kolarzy był Grzegorz Haba Pogoń Mostostal Puławy, który w „generalce” zajął 4 miejsce. Buzile wygrał także klasyfikację dla aktywnych. W górskiej najlepszy okazał się Łukasz Klasiński ze Stali Grudziądz, a w punktowej Grzegorz Haba. Krajowe Zrzeszenie LZS na wyścigu reprezentował wiceprzewodniczący Rady Głównej Wacław Hurko, który wraz z byłym europosłem Arkadiuszem Bratkowskim, wiceprzewodniczącym RG KZ LZS i przewodniczącym Wojewódzkiego Zrzeszenie LZS w Lublinie Józefem Poteruchą, znanym elzetesowskim byłym kolarzem Mieczysławem Brzezińskim i przedstawicielami miejscowych władz nagradzał zawodników. Organizatorami wyścigu było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Partnerami: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Urząd Wojewódzki w Lublinie, Ukraińska Federacja Kolarska, Społeczne Towarzystwo Polska-Ukraina, Polski Związek Kolarski, Miasto Zamość, powiaty, miasta i gminy goszczące wyścig. Sponsorami: Orlengaz, Totalizator Sportowy O/Lublin, Peugeot A. Kmita Lublin i Auto Handel Ryszard Dziewa. Zawody dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Jak zwykle na przełomie maja i czerwca na terenie gminy Darłowo rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym kobiet. O medale i tytuły walczyły juniorki młodsze oraz juniorki i orliczki (kat. open) w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.
Wśród juniorek młodszych mistrzynią LZS w jeździe na czas została Nikola Różyńska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a ze startu wspólnego Klaudia Seremak z LUKS JF Duet — BCM Nowatex Goleniów. W kategorii open (juniorki i orliczki) w „czasówce” najlepsza okazała się Anna Plichta (TKK Pacific Toruń), a w wyścigu ze startu wspólnego jej koleżanka klubowa Katarzyna Wilkos.
Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Impreza dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Jak zwykle na przełomie maja i czerwca na terenie gminy Darłowo rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym kobiet. O medale i tytuły walczyły juniorki młodsze oraz juniorki i orliczki (kat. open) w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.
W Piotrkowie Trybunalskim w dniach od 30 maja do 1 czerwca odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS kadetów, juniorów/młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym. Wśród kadetów startowało 63 zapaśników z 15 klubów, wśród juniorów/młodzieżowców 61 zawodników z 16 klubów. Dla niektórych juniorów był to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed rozpoczynającymi się 17 czerwca Mistrzostwami Europy w Katowicach. Klasyfikację klubową łączną wygrał AKS Piotrków Trybunalski, przed KS Sobieski Poznań i MLKS Agros Żary. Wojewódzką zaś łódzkie przed wielkopolskim i warmińsko-mazurskim. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS oraz Łódzkie Zrzeszenie LZS i AKS Piotrków Trybunalski przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Urzędu Miasta Piotrków Trybunalski. Zawody dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Krajowe Zrzeszenie LZS reprezentował na mistrzostwach Tadeusz Pasennik.
Mistrzem Krajowego Zrzeszenia LZS w jeździe indywidualnej na czas został Dawid Adamczyk z WLKS Krakus BBC Czaja Swoszowice, podopieczny trenera Zbigniewa Klęka, w jeździe ze startu wspólnego Kamil Turek z UKS Gim Twojamerida Imielin. On też został zwycięzcą całego 3-etapowego XXXII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Złote Koło”. Wyścig rozegrano dniach od 30 maja do 1 czerwca. Startowała rekordowa liczba zawodników — 110 (w tym kolarze z Białorusi). Organizatorami wyścigu byli: Krajowe Zrzeszenie LZS, Małopolskie Zrzeszenie LZS przy współpracy: urzędów miasta i gminy Myślenice, Raciechowice, Łapanów, Jodłownik oraz WLKS Krakus Swoszowice. Imprezę dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Krajowe Zrzeszenie LZS reprezentowała na wyścigu, dyrektor Biura Rady Głównej Helena Koziej. Walkę kolarzy na etapach obserwowali wójtowie gmin Łapanów Jan Kulig, Raciechowic Marek Gabzdyl — oni też ufundowali puchar dla zwycięzcy etapowego na terenie swoich gmin. W uroczystości zakończenia wyścigu oraz wręczeniu pucharów i nagród wziął udział Jacek Krupa, członek Zarządu Woj. Małopolskiego, liczne grono sponsorów, fundatorów nagród na czele ze Stanisławem Czają i Stanisławem Dymkiem. Nagrodę ufundowaną przez Rafała Majkę na drugim etapie wręczył w jego imieniu jego tata Piotr.
W Przysusze w dniach 30 maja — 1 czerwca odbył się Turniej o Puchar Przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu wolnym młodziczek i młodzików, i w stylu klasycznym młodzików. Startowało 150 zawodników i zawodniczek z 14 klubów reprezentujących 5 województw. Prawo startu mieli zapaśnicy z rocznika 2000 i młodsi. Organizatorem turnieju było Krajowe Zrzeszenie LZS, Mazowieckie Zrzeszenie LZS przy współpracy Starostwa Powiatowego w Przysusze i Urzędu Gminy w Borkowicach. Gospodarzem turnieju był MULKS „Platan” Borkowice. Impreza dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównego organizatora — Krajowe Zrzeszenie LZS reprezentował na zawodach Tadeusz Pasennik.