Podsumowanie roku w LKS Omega
Kleszczów
22 grudnia w auli Solparku odbyło się podsumowanie sportowego roku 2014 LKS Omega Kleszczów.
Wybrano 10 najlepszych sportowców — pierwsze miejsce zajęła sztangistka Sylwia Oleśkiewicz. Drugie i trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego zawodnika klubu zajęły lekkoatletki Weronika Chojka i Marta Olczyk. Wyróżniono jako nadzieje roku 26 młodych sportowców.
(woj. łódzkie)
Rok 2014 podsumowało Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu
Uroczyste podsumowanie działalności Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia LZS w Zamościu za rok 2014 odbyło się w dniu 19 grudnia 2014 r. Podczas spotkania z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, przewodniczący Zamojskiego Zrzeszenia Arkadiusz Bratkowski złożył szczególne podziękowania za pomoc w realizacji zadań instytucjom, sponsorom, darczyńcom oraz mediom za wspieranie i popularyzację działań LZS. W podsumowaniu uczestniczył przewodniczący Lubelskiego Zrzeszenia LZS Józef Poterucha.
(woj. lubelskie)
Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski
Zrzeszenia LZS młodzików i dzieci
w zapasach — Odolanów 2014
13 grudnia 2014 r. w Odolanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS młodzików i dzieci w zapasach. Przyjechało 50 zawodników z Plewisk, Środy Wlkp., Krotoszyna, Sulmierzyc, Odolanowa i Orpiszewa. Na dwóch matach zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach wagowych w zapasach w stylu wolnym oraz w mini zapasach.
(woj. wielkopolskie)
Turniej halowej piłki nożnej w Filipowie i siatkówki
w Wiżajnach
16 grudnia 2014 roku na hali w Filipowie odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych o puchar Starosty Suwalskiego. W zawodach udział wzięło 7 drużyn.
14 grudnia 2014 roku w hali sportowej Gimnazjum w Wiżajnach odbył się Halowy Turniej LZS w piłce siatkowej o puchar Starosty Suwalskiego. Udział w turnieju wzięło pięć drużyn.
(woj. podlaskie)
Aktywny senior LZS — Łopuszna
W okresie od 15 września do 15 grudnia 2014 roku na terenach Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznej odbywały się zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior LZS 2014”. W zajęciach mających charakter rekreacji ruchowej wzięło udział 20 kobiet.
(woj. świętokrzyskie)
Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko
— Trzcianeckiego LZS Orlików
Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko — Trzcianeckiego LZS Orlików tradycyjnie już odbyły się w Lubaszu. Po piętnastu spotkaniach turnieju, który odbył się 13 grudnia 2014, bezkonkurencyjny okazał się zespół Gminy Trzcianka reprezentowany przez Akademię Piłkarską Bambinis (rocznik 2004) prowadzony przez trenera Piotra Kazirodka oraz kierownika Leszka Witkowskiego, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy drużyny Gminy Czarnków. Poza podium Połajewo, Krzyż i Drawsko.
(woj. wielkopolskie)
V Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej LZS
V Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej LZS odbył się w Zalesiu 7 grudnia 2014 roku, tradycyjnie w pobliżu daty świąt górniczych. Organizatorem był Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej. Cztery zespoły walczyły o palmę pierwszeństwa.
(woj. podlaskie)
XVII Mistrzostwa Powiatu
Ostrzeszowskiego Zrzeszenia
Ludowych Zespołów w Tenisie Stołowym
6 grudnia 2014 w Doruchowie rozegrano XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów w Tenisie Stołowym. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali wójt gminy Józef Wilkosz oraz wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Edmund Tetlak.
(woj. wielkopolskie)
Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo-Rekreacyjny
— Linia 2014
W mikołajkowy weekend (6-7 grudnia 2014) w Gminie Linia odbył się Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo — Rekreacyjny LZS. Impreza zorganizowana została przez miejscowy Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS, Urząd Gminy oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku. Fundusze na organizację festynu przekazało także Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.
(woj. pomorskie)
Festyn w Białaszewie
7 grudnia 2014 r. w Białaszewie odbyła się jedna z wielu imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych w ramach zadania „Sport w LZS Otwarty dla Wszystkich” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Elżbieta Skalimowska — wiceprzewodnicząca Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku i Stanisław Szleter wójt gminy Grajewo.
(woj. podlaskie)
XX Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej
Piłki Ręcznej
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. w halach sportowych Zarzecza, Przeworska i Jarosławia odbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Organizatorami turnieju byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Wójt Gminy w Zarzeczu, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu i ULKS „Koliber” Zarzecze. W turnieju uczestniczyło 19 drużyn w 3 kategoriach wiekowych.
(woj. podkarpackie)
Mistrzostwa Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Szachach
6 grudnia br. w Krakowie zostały rozegrane Mistrzostwa Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Szachach. W grupie seniorów startowało 20 zawodników, w grupie juniorów 11, a o palmę pierwszeństwa wśród kobiet walczyło 12 zawodniczek.
(woj. małopolskie)
Gimnazjalny trójbój siłowy
5 grudnia 2014 roku w obiekcie siłowni klubu sportowego Olszanka — Pogorzela Sekcja Sportów Siłowych odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa LZS KS Olszanka — Pogorzela w Gimnazjalnym Trójboju Siłowym. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół gimnazjalnych oraz tzw. kategoria open skierowana do wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji.
(woj. opolskie)
Ponad 2200 drużyna zagrało na boiskach w całej Polsce 8 czerwca podczas II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Mecze odbyły się w ponad 750 miejscowościach. Grali w nich profesjonalni zawodnicy i trenerzy, kibice, jednym słowem entuzjaści piłki nożnej niezależnie od wieku i płci. Sympatycy futbolu grali nie tylko dla zabawy i sportowej satysfakcji, ale także dla zdrowia kobiet. Bowiem w tym roku to sportowe wydarzenie połączono ze społeczną akcją „Razem wygramy z rakiem piersi” realizowaną razem z Federacją Stowarzyszeń Amazonek. Niewątpliwa w tym zasługa Ludowych Zespołów Sportowych, które zorganizowały najwięcej meczów. Dziękujemy wszystkim wojewódzkim koordynatorom i organizatorom z naszych klubów.
Od 6 do 8 czerwca na stadionie lekkoatletycznym bialskiej AWF odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS. Udział w nich wzięło ponad 1300 zawodników z 91 kubów reprezentujących 15 województw. Poza konkurencją wystartowali też studenci AZS AWF Biała Podlaska. O tytuły mistrzowskie walczyli juniorzy młodsi i juniorzy oraz zawodnicy U-23, w kategorii open przeprowadzono wśród 3000 m kobiet i sztafety 4x400 m kobiet i mężczyzn. Impreza była niezwykle udana, padło kilkadziesiąt rekordów życiowych i wyników najlepszych w sezonie. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim: Damian Nowicki, junior z KS Podlasie Białystok, który uzyskał 2.16 w skoku wzwyż, co jest minimum na MŚ w Eugene (USA), Kornelia Wróbel LUKS Hańcza Suwałki, królowa juniorskiego sprintu (rekordy życiowe na 100 i 200 m) oraz Daria Zabawska w rzucie dyskiem (51.23). Klasyfikację klubową wygrało KS Podlasie Białystok, przed KS Agros Zamość i UKS Orkan Środa Wlkp., wojewódzką: wielkopolskie przed podlaskim i lubelskim. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS, gospodarzem MKS Żak Biała Podlaska przy współpracy Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Lublinie, Gminy Miejskiej Biała Podlaska i LOZLA w Lublinie. Lekkoatletom kibicowali i nagradzali medalami m.in: dziekan AWF Biała Podlaska prof. Krystyna Górniak, prezydent miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski, prezes Żaka Waldemar Wiśniowski i wiceprezes tego klubu Zbigniew Bujak. Krajowe Zrzeszenie LZS reprezentowali: wiceprzewodniczący RG Wacław Hurko i Tadeusz Pasennik.
Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym młodzików i juniorów młodszych odbyły się w dniach 7-8 czerwca br. w Turawie. Pierwszego dnia, w Niwkach odbyła się jazda na czas, drugiego wyścig ze startu wspólnego, który przebiegał wokół Dużego Jeziora Turawskiego (trasa Szczedrzyk — Turawa — Szczedrzyk). Jednocześnie odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski — Memoriał Joachima Halupczoka (walczono o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski i kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Kolarze rywalizowali w następujących kategoriach: orlik, junior, junior młodszy/juniorka młodsza i młodzik. W sumie ścigało się ponad 400 zawodników. Mistrzem Zrzeszenia LZS w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego młodzików został Cezary Bzdak ULKS Pajęczno, wśród juniorów młodszych tytuł mistrzowski w jeździe na czas wywalczył Dawid Łączkiewicz UKS Koźminianka Koźminek, a ze startu wspólnego Piotr Michalski ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Organizatorami mistrzostw byli: Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu, Urząd Gminy Chrząstowice, Urząd Gminy i Miasta w Ozimku, Urząd Gminy Turawa, Ludowy Klub Sportowy Ziemia Opolska w Opolu. Krajowe Zrzeszenie LZS na mistrzostwach reprezentowała dyrektor Biura RG Helena Koziej.
Kilka bardzo dobrych wyników uzyskano 7 czerwca na stadionie Wiesława Maniaka podczas 60. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Ale największe wrażenie na widzach wywarł finisz niespełna 19-letniej Sofii Ennaoui (Lubusz Słubice), która wygrała bieg na 1500 m czasem 4:07.34, o ponad cztery sekundy lepszym od dotychczasowego rekordu Polski juniorek Lidii Chojeckiej. Bieg prowadziła Karolina Półrola. Z ostatniego wirażu najszybciej wybiegły Danuta Urbanik Victoria Stalowa Wola (4:07.95 RŻ) i Katarzyna Broniatowska AZS AWF Kraków (4:08.79 RŻ). W połowie prostej skutecznie zaatakowała Angelika Cichocka Talex Borzytuchom (4:07.55), wydawało się, że kolejność pierwszej trójki na mecie jest przesądzona. Wtedy znakomitym finiszem z czwartej pozycji popisała się Sofia Ennaoui wyprzedzając halową wicemistrzynię świata o ponad metr.
Ennaoui w tegorocznych tabelach światowych plasuje się tylko za Etiopką Gudaf Tsegay (4:02.83). Jak powiedziała, w krótkim wywiadzie po biegu ma nadzieję walczyć w lipcu w Eugene nawet o złoty medal mistrzostw świata juniorów. Jeśli osiągnie wskaźnik PZLA (dwukrotnie 4:07.00), chciałaby wystartować również w seniorskich ME w Zurychu, by „zdobywać doświadczenie”.
W dniach 7-8 czerwca w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Wieloboju. Startowali seniorzy i juniorzy. Tytuł mistrzyni kraju w 7-boju obroniła Agnieszka Borkowska LKS Zantyr Sztum (podopieczna trenera Adama Szpalerskiego) uzyskując 5471 pkt. Najlepiej zaprezentowała się w skokach, wzwyż skoczyła 184 cm a w dal — 6.11. Srebrny medal wśród juniorów zdobył Paweł Basałygo (MKS Osa Zgorzelec) 6548 pkt, a brąz — Krzysztof Bartczak (ZLKL Zielona Góra) 6503 pkt. Liderem tegorocznych tabel juniorów pozostał Rafał Abramowski (WLKS Iganie Nowe) 7044 pkt, który po wygraniu biegu na 100 m doznał kontuzji nogi podczas skoku w dal i nie ukończył zawodów.
W dniach od 30 do 1 czerwca w Baku 33 naszych lekkoatletów walczyło kwalifikacje na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Nankinie (Chiny). W tej grupie było 12 zawodników z klubów naszego Zrzeszenie. W sumie polscy zawodnicy uzyskali 12 kwalifikacji, w 6 lekkoatletów z klubów LZS. Są to Olga Niedziałek i Bartosz Wójcik z WLKS Siedlce Iganie Nowe, Sylwia Indeka z LKS Pszczyna, Magdalena Zycer z Pomorza Stargard Szczeciński, Mateusz Borkowski z LKB Rudnik i Mateusz Strzeszewski z Podlasia Białystok.
8 czerwca w Zamościu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn do lat 20. Gospodarzem mistrzostw był KS Agros Zamość. Startowali reprezentanci 49 klubów z 14 województw. W sumie prawie 180 zawodniczek i zawodników. Wśród juniorek atletki z naszych klubów zdobyły 6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali. Wśród juniorów było po 5 złotych, srebrnych i brązowych medali — łącznie 31 medali! Mistrzostwa były dla kadrowiczów generalnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata w Kazaniu (21-29 czerwca). Marek Sachmaciński trener kadry kobiet i Piotr Wysocki juniorów bacznie obserwowali wybrańców na zawody w stolicy Tatarstanu. Według punktacji Sinclaira najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski do lat 20 została Izabela Wróblewska a wśród mężczyzn Jarosław Samoraj — oboje CLKS Mazovia Ciechanów. W klasyfikacji klubowej kobiet zwyciężył KS Agros Zamość przed LKS Dobryszyce i UKS Talent Wrocław. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężył CLKS Mazovia Ciechanów przed CWS Zawisza Bydgoszcz i UOLKA Ostrów Maz.