Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

20 luty 2017

Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie — kluby Zrzeszenia kontra SŁ Marymont Warszawa

W Kielnarowej od­były się w dniach 18-19 lutego Hal­owe Mi­strzo­stwa Pol­ski w Łucz­ni­ctwie se­nio­rów.

Do tarczy celo­wało 70 mężczyzn i 50 ko­biet, w tym osoby nie­peł­no­spra­wne. Czo­łówka pol­skiego łucz­nic­twa wal­czyła o me­dale w kon­ku­ren­cjach dru­ży­no­wych i indy­wi­du­al­nej w kate­gorii łuków olim­pij­skich i blo­czko­wych. Do zdobycia było w łukach olimpijskich 20 medali — 5 z nich zdobyli zawodnicy SŁ Marymont Warszawa, pozostałe wywalczyli zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia — 3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych.

Mistrzynią Polski została, chyba niespodziewanie zawodniczka spoza kadry narodowej, Małgorzata Mickiewicz z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, która pokonała w finale 6:2 pokonała Annę Baran z KS Stella Kielce (srebrny medal). Najtrudniejszy pojedynek mistrzyni stoczyła w ćwierćfinale z zawodniczką ULKS Zryw Dobrcz Anną Tobolewską — wygrała dopiero w barażu. Brązowe medale wystrzelały Magdalena Śmiałkowska KS Społem Łódź i Gloria Juszczuk LKS Łucznik Żywiec.

W zawodach mężczyzn brązowy medal wywalczył Marek Szafran z KS Społem Łódź — pozostałe zdobyli zawodnicy Marymontu Warszawa — złoto Kacper Sierakowski, srebro Sławomir Napłoszek i brąz Piotr Starzycki. Warto w tym miejscu zauważyć, że po raz pierwszy w 35-letniej historii halowych mistrzostw kraju zdarzyło się, że aż trzech zawodników z jednego klubu stanęło na podium.

Najlepszym zespołem kobiecym okazał się LKS Łucznik Żywiec (Natalia Leśniak, Wioletta Myszor, Sylwia Zyzańska i Joanna Rząsa), srebro wywalczyły zawodniczki KS Obuwnik Prudnik, a brąz KS Stella Kielce i drugi zespół LKS Łucznik Żywiec.

Najlepszym zespołem męskim — obyło się bez niespodzianki — został SŁ Marymont Warszawa, który w finale 6:0 pokonał drużynę UKS Talent Wrocław, brąz dla KS Stella Kielce i UKS Tramp Jarosław.

W mikście złoto dla KS Obuwnik Prudnik (Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin), brąz KS Społem Łódź (Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran) i UKS Talent Wrocław (Adrianna Trzebińska i Paweł Marzec).