Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

20 stycznia 2017

11 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 80. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym

Gospodarzem jubi­le­u­szo­wych 80. Mi­strzostw Pol­ski w Kolar­stwie Prze­ła­jo­wym, które od­były się w dniach 7-8 sty­cznia, był klub na­szego Zrze­sze­nia LKK LUKS Sła­wno. Mi­strzo­stwa od­były się w ark­ty­cznych wa­run­kach — za­wod­niczki i za­wo­dnicy ry­wa­li­zo­wali przy słu­pku rtęci — 10 C i sło­necz­nym nie­bie. Z po­wodu mro­zów po­czą­tek ści­ga­nia lek­ko prze­su­nięto. O ty­tuły mi­strzo­wskie wal­czyli ju­nio­rzy młodsi, ju­nio­rzy, or­licy i elita. Roze­grano także wyścigi żaków, mło­dzików i mas­tersów. Star­to­wali za­wo­dnicy z 36 klubów, w tym 19 to kluby na­szego Zrze­sze­nia. Ty­tuł klu­bo­wego mi­strza Pol­ski wywal­czyła ekipa Volk­swa­gen Samo­chody Użyt­kowe MTB Team, a dwa kolejne miejsca zajęły nasze kluby — LKK LUKS Sławno i KLKS Azalia Brzóza Królewska. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 11 medali — 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale.

W kategorii żak wystartowało 12 zawodników i zawodniczek. Najlepszy okazał się Jan Łuków UKS Toszecka Grupa Kolarska, srebrny medal zdobył Krzysztof Antonowicz LUKS Bizon Bieganów, a brązowy medal wywalczył Wiktor Woźniak LKS Trasa Zielona Góra. W kategorii młodzik złoto wywalczył Kacper Chojnacki MGLKS Olimpijczyk Szczekociny, a brąz Michał Koszykowski UKS Wygoda Białystok. Startowało 26 kolarzy. Wśród młodziczek najlepsza okazała się Milena Jędrzejak MLUKS Victoria Jarocin, brąz wywalczyła Karolina Karpińska MLKS Baszta Bytów. Startowało 12 zawodniczek.

W wyścigu juniorek młodszych równych sobie nie miała Brygida Piersiak KS Azalia Brzóza Królewska, która na zaledwie 2 okrążeniach zdołała wypracować ponad minutę przewagi. Druga była jej koleżanka klubowa Zuzanna Flis. Startowały 22 zawodniczki. Walka o zwycięstwo wśród juniorów młodszych była nieco bardziej zacięta. Arkadiusz Wach (LKK LUKS Sławno) i Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Team) zamieniali się na prowadzeniu, ale ostatecznie to ten pierwszy mógł cieszyć się z tytułu mistrza. Trzecie miejsce, dające brązowy medal, zajął Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra). Startowało 31 zawodników. Wśród juniorów brązowy medal wywalczył Radosław Rocławski MLKS Baszta Bytów — startowało 40 zawodników.

W wyścigu open o medale walczyły 24 zawodniczki elity, juniorki i orliczki. W elicie kobiet brązowy medal wywalczyła Marta Turoboś, reprezentantka gospodarzy (LKK LUKS Sławno). Znakomicie zaprezentowała się inna zawodniczka klubu ze Sławna, juniorka Agnieszka Szpocińska. Zajęła ona 4. miejsce w open i zwyciężyła zarówno w U23, jak i w juniorkach, pokonując w obu kategoriach Kingę Kalembkewicz (KS Azalia Brzóza Królewska).

40 zawodników ścigało się w kategorii open mężczyzn — walczyli o tytuły mistrza kraju elity (seniorów) i orlików. Mistrzem elity został Marek Konwa Volkswagen Sam. Użytkowe MTB, 4 miejsce wywalczył Bartosz Mikler MLUKS Victoria Jarocin. Wśród orlików wicemistrzem kraju został Tomasz Rzeszutek MLKS Baszta Bytów.