Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

19 września 2016

11 medali dla naszych zawodników na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17

Przez tydzień (10-17) trwały w No­wym To­my­ślu 14. Mi­strzo­stwa Eu­ropy do lat 17 i 3. Mi­strzo­stwa Eu­ropy do lat 15 w Po­dno­sze­niu Cię­żarów. Do wiel­ko­pol­skie­go mia­sta zje­chało 320 za­wo­dni­czek i za­wo­dni­ków z całej Eu­ropy. Pol­skę re­pre­zen­to­wało łą­cznie 30 za­wo­dni­ków i za­wo­dni­czek, w tym 13 za­wo­dni­czek i 10 za­wo­dni­ków z na­szych klu­bów. Pol­scy mło­dzi at­leci zdo­byli 13 me­dali, w tym 11 (3 sre­brne i 8 brą­zo­wych) wy­wal­czyły za­wo­dni­czki i za­wo­dni­cy z klu­bów Zrze­sze­nia LZS. Je­dyny zło­ty me­dal dla na­szego kra­ju zdo­był w kat. +94 kg za­wo­dnik KS Wi­sła Pu­ławy ju­nior mło­dszy Jakub Wę­grzyn. Głów­nym or­ga­ni­za­to­rem mi­strzostw, oprócz Pol­skiego Zwią­zku Po­dno­sze­nia Cię­żarów był nasz klub LKS Bu­do­wlani Całus. W No­wym To­myślu cię­żary są nie­zwy­kle po­pu­larne, dla­tego też try­buny za­peł­nione były do osta­tniego miej­sca w nie­zwy­kle efek­to­wnie przy­go­to­wa­nej hali. Miło nam było również zauważyć na głównym banerze, tuż przy pomoście, wśród znaków graficznych logo LZS. Poniżej lista medalistów mistrzostw.

Wśród młodzików U-15 startowało 8 zawodników, w tym 4 z naszych klubów. Wszystkie medale zdobyli atleci z klubów Zrzeszenia — srebro w kat 85 kg wywalczył Łukasz Hyla LUKS Gryf Bujny, brązowe medale zdobyli: Martin Stasik LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl w kat. 56 kg (na ubiegłorocznych mistrzostwach Martin zdobył brązowy medal w kat. 50 kg) oraz Olaf Pasikowski LUKS Gryf Bujny w kat. +94 kg. W kat. 69 kg Bartosz Boncik (ŁKS Orlęta Łuków) był 8.

Wśród młodziczek U-15 startowało 7 zawodniczek — wszystkie z klubów naszego Zrzeszenia. Wywalczyły 4 medale. Srebro wywalczyła w kat. 63 kg Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów) — w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal. Brązowe zdobyły: w kat. 58 kg Paulina Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów), w kat. 69 kg Oliwia Średzińska (LKS Horyzont Mełno) i w kat. + 69 kg Martyna Komorowska (Promień Opalenica) — w ubiegłym roku też zdobyła brązowy medal.

W kat. 53 kg Monika Szymanek (AKS Białogard) była 7. W kat. 63 kg Karolina Hyla (LUKS Gryf Bujny) zajęła 4 miejsce przegrywając medal brązowy wagą ciała (przed rokiem w kat. 58 kg zdobyła srebrny medal), a w kat. + 69 kg Agnieszka Rak (LKS Znicz Biłgoraj) była 5.

Wśród juniorów młodszych U-17 startowało również 8 zawodników, w tym 6 z klubów Zrzeszenia — trzech z nich zdobyło medale. W kat. 69 kg Piotr Kudłaszyk (Budowlani Całus Nowy Tomyśl) zdobył medal srebrny (w ubiegłym roku też srebro ale w kat. 62 kg), w kat. 77 kg Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) wywalczył medal brązowy (w ubiegłym roku medal złoty w tej samej kategorii wagowej ale w U-15), takiego samego koloru krążek wywalczył w kat. 94 kg Paweł Szmeja (Narew Pułtusk). W kat. 69 kg Szymon Jurecki (Tarpan Mrocza) zajął 4 miejsce, bijąc rekord Polski w rwaniu. W kat. 77 kg Bartłomiej Adamus (Opocznianka Opoczno) był 5, kat. 94 kg -  Marcin Izdebski (ŁKS Orlęta Łuków) zajął 4 miejsce.

Wśród juniorek młodszych U-17 startowało 7 zawodniczek, w tym 6 z klubów naszego Zrzeszenia. Zawodniczki z tej kategorii wiekowej zdobyły tylko jeden medal — brąz wywalczyła w kat. + 69 kg Magdalena Karolak (KS Włókniarz Konstantynów) — w ubiegłym roku zdobyła srebro. W tej samej kategorii wagowej Małgorzata Kożuchowska (AKS Myślibórz) była 7. Kompletnie nie udał się start naszej dwukrotnej mistrzyni Europy (U-15 i U-17) Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), która w kat. 48 kg „spaliła” rwanie i nie była klasyfikowana w dwuboju. Niektórzy obserwatorzy mistrzostw sugerowali, że powinna startować w wadze 44 kg, gdzie miałby szanse na srebrny medal. W kat. 58 kg Sandra Kowalska (LKS Dobryszyce) zajęła 8 miejsce. W kat. 69 kg Natalia Pawlik (LKS Polwica Wierzbno) zajęła 10 miejsce, a Klaudia Głąb (LKS Dobryszyce) nie zaliczyła rwania.

W kategorii 85 kg srebrny U-17 medal zdobył Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice), jego trenerem jest wujek Krzysztof Michalski, który jest ojcem Arkadiusza Michalskiego, 7 zawodnika na olimpiadzie w Rio i aktualnego wicemistrza Europy.