Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

8 sierpnia 2016

49 medali naszych lekkoatletów na OOM 2016

W dniach od 4 do 6 sier­pnia we Wro­cła­wiu od­była się Ogól­no­pol­ska Olim­pia­da Mło­dzie­ży w lek­kiej at­le­tyce. Świe­tnie spi­sali się za­wo­dnicy i za­wo­dnicy z klu­bów na­szego Zrze­sze­nia — zdo­byli łą­cznie 50 me­dali, w tym 15 zło­tych, 18 sre­brnych i 16 brą­zo­wych. Dzie­wczęta zdo­były 21 me­dali, a chło­pcy 28 me­dali. Pier­wsze miej­sce w kla­sy­fi­ka­cji klu­bo­wej za­jął RLTL ZTE Radom, trzeci był ZLKL Zie­lona Góra, a piąte KS Po­dla­sie Bia­ły­stok (w ubie­głym roku na pier­wszym miej­scu). Pun­kty zdo­byli za­wo­dnicy z 220 klu­bów. Naj­wię­cej me­dali zdo­był RLTL ZTE Ra­dom — 7 (2-4-1). Po­niżej li­sta na­szych me­da­li­stów.

 

W biegu na 100 m mężczyzn złoty medal wywalczył Damian Sztejkowski (LKS Polkowice), dwukrotny halowy mistrz Polski juniorów młodszych, srebro zdobył Rafał Pająk LUKS Zabrzeg. W biegu na 200 m było odwrotnie — złoto Pająk, srebro Sztejkowski, trzeci był Szymon Kreft (LKS Ziemi Puckiej Puck).

W biegu na 100 m i 200 kobiet dwa medale dla naszych dziewcząt — srebro Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom), a brąz Alicja Potasznik (GUKS Asy Dywity). Karolina Łozowska (KS Podlasie Białystok), wicemistrzyni Europy z Tbilisi, nie miała problemów ze zdobyciem złotego medalu w biegu na 400 m, brązowy medal wywalczyła Sara Neumann (UKS Orkan Środa Wlkp.). W biegu na 400 m mężczyzn srebro dla Macieja Wójcika (ZLKL Zielona Góra) a brąz dla Antoniego Walickiego (ALKS PWSZ Gorzów Wlkp.). W biegu na 400 m ppł kobiet srebro dla Natalii Wosztyl (RLTL ZTE Radom). Brązowy medal w biegu na 800 m zdobyła Kinga Grabowska (UKS 9 Kalisz). W biegu na 100 m ppł brązowy medal zdobyła Anna Kulpińska (UKS Orkan Środa Wlkp.), na 110 m ppł brązowy medal wywalczył Grzegorz Mirecki (2000, LUKS Orkan Września). Bieg na 1500 m dziewcząt wygrała Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom).

Niezwykle zacięty był finisz biegu na 3000 m mężczyzn, trójka medalistów kończyła go odstępie 3 metrów — srebro zdobył Bartosz Jarczok (LUKS Zabrzeg) a brąz Dariusz Nowakowski (MLUKS Tarnów)

W biegu na 2000 m z przeszkodami brązowy medal wywalczyła Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień). W tej samej konkurencji wśród chłopców złoto Rafał Pogorzelski ŁLKS Prefbet Śniadowo Łomża, brąz Norbert Bogucki ZLKL Zielona Góra.

W pchnięciu kulą kobiet srebro dla Angeliki Woźniak (UKS Błyskawica Domaniewice), która nieco wcześniej wywalczyła tego samego koloru krążek w rzucie młotem. Brąz w kuli zdobyła Joanna Hajdrowska (RLTL ZTE Radom), która z kolei 25 minut wcześniej wywalczyła złoto w rzucie oszczepem. Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno). Srebro w rzucie oszczepem wywalczyła Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa).

Dwa medal w skoku wzwyż dla zawodników z naszych klubów — złoto Mateusz Tofil (MKS Bolesłavia Bolesławiec), były rekordzista młodzików w 6-boju, skoczył 2.06, srebro Krzysztof Karkowski (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 2.04.

Pchnięcie kulą mężczyzn wygrał 16-letni Kornel Warszawski (LKS Orkan Ostrzeszów) sięgając po czwarty w karierze tytuł mistrza Polski. Trenujący dopiero od początku 2015 r. Michał Skopiński (ZLKL Zielona Góra) po raz pierwszy w karierze przekroczył 17 m i zdobył srebrny medal. Drugi złoty medal wywalczył Kornel Warszawski w rzucie dyskiem, srebro w tej konkurencji dla Mariusza Bołdysza (KS Polonia Pasłęk) a brąz dla Jakuba Lewoszewskiego (KS Agros Zamość).

W rzucie młotem brązowy medal wywalczył 16-letni Artur Łapo (ALKS PWSZ Gorzów Wlkp.), który cztery razy w konkursie poprawiał rekord życiowy. Brązowy medal w oszczepie wywalczył Dawid Wegner LUKS Start Nakło.

W swym pierwszym starcie w br. Andrzej Łaski (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) zdobył złoty medal w skoku o tyczce, pokonuje rywali wynikiem 4.30 (życiówka poprawiona o 20 cm).

Niespełna 16-letnia Martyna Lewandowska (MLKL Płock) zdobyła złoty medal w skoku wzwyż pokonując wysokość 1.80, o 2 cm wyżej od życiówki. Przed rokiem została mistrzynią Polski młodziczek wynikiem 1.71 (rekord życiowy poprawiła o 5 cm), druga była Patrycja Skoczylas (UKS 12 Kalisz). W trójskoku mężczyzn trzy medale dla zawodników z naszych klubów — złoto Rafał Krawczyk (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński), srebro Paweł Bolt (MLKS Nadwiślanin Chełmno) a brąz Paweł Zawistowski (LKS Narew Kurpiewski Łomża) — wszyscy z rekordami życiowymi. W chodzie na 10 000 m złoto wywalczył Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), mistrz Europy z Tbilisi, czasem 46:12.02 wyprzedził rywali o ponad 2 min 45 s, srebrny medal zdobył Michał Wiater (KS Agros Zamość

Niezbyt częsta sytuacja w tej kategorii wiekowej wydarzyła się w sztafecie 4x100 m — zawodniczki z Radomia obroniły tytuł biegnąc w identycznym składzie — RLTL ZTE Radom (Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła). W biegu sztafetowym 4x400 RLTL ZTE Radom wywalczył srebrny medal, a co ciekawe biegły w tej sztafecie 3 dziewczyny ze złotej sztafety na 100 m. W biegu sztafetowym mężczyzn na 100 m srebro dla drużyny z LKS Polkowice (Kamil Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Michał Przygoda, Damian Sztejkowski).

Fot. PZLA


Pozostałe aktualności

Copyright 2013 LZS
projekt www : VisualTeam