Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

20 lipca 2016

Niedziałek — złoto, Karolina Łozowska — srebro — Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce

Na zakończonych 17 lipca w Tbi­lisi (Gruzja) Mi­strzo­stwach Eu­ropy Ju­nio­rów Młod­szych Pol­ska zdo­była 5 me­dali — je­den zło­ty, dwa sre­brne i dwa brą­zowe. Zło­ty medal zdo­był Łu­kasz Nie­dzia­łek WLKS Nowe Iga­nie w cho­dzie na 10 000 me­trów, sre­brny me­dal wy­wal­czyła w biegu na 400 me­trów zdo­była Ka­ro­lina Ło­zow­ska KS Pod­la­sie Bia­ły­stok, sre­brny me­dal zdo­była szta­feta szwe­dzka dziew­cząt, w skła­dzie której były 3 za­wo­dni­czki z na­szych klu­bów — Ali­cja Po­tasz­nik GUKS As Dy­wity, Mar­tyna Ko­twiła RLTL ZTE Ra­dom, Ka­ro­lina Ło­zow­ska KS Pod­la­sie. Czwartą za­wo­dni­czką była Kla­udia Ada­mek KS Gwar­dia Piła, która zdo­była także brą­zowy me­dal w biegu na 100 m. Brą­zowy me­dal wy­wal­czyła też szta­feta szwedzka chłop­ców, skła­da­jąca się z za­wo­dni­ków z klu­bów LZS. Biegi w niej: Ma­ciej Wójcik ZLKL Zie­lona Góra, Da­mian Sztej­kow­ski LKS Pol­ko­wice, Ra­fał Pa­jąk LKS Za­brzeg oraz Szymon Kreft LKS Zie­mi Pu­ckiej Puck. Na­szej re­pre­zen­ta­cja zajęła 12. miejsce w ta­beli me­da­lowej, w klasyfikacji punktowej Polska na siódmej pozycji z dorobkiem 75 pkt. Reprezentacja liczyła 43 zawodników — 24 z nich to zawodnicy z klubów LZS. Poniżej wyniki innych naszych zawodników.

Patrycja Adamczyk KS Polonia Pasłęk — zajęła 10 miejsce w 7-boju, ale ustanowiła rekord życiowy.

Szósty w sprincie na 100 metrów był Damian Sztejkowski LKS Polkowice — 10.86. Beata Topka ULKS Talex Borzytuchom zajęła ósme miejsce w biegu na dystansie 3000 metrów i była 5 na 1500 m.

Tuż za podium zmagania zakończyła Patrycja Maciejewska UKS Achilles Leszno — nasza młociarka zajął czwarte miejsce z wynikiem 63.89. Angelika Woźniak UKS Błyskawica Domaniewice wywalczyła w tej konkurencji 10. lokatę rzucając 59.89. Martyna Kotwiła RLTL ZTE Radom w biegu na 100 m była 12). O podium otarła się Martyna Lewandowska MLKL Płock. Polkę w skoku wzwyż brązowego medalu pozbawiło jedno strącenie na wysokości 1.70. Długo blisko prowadzących trzymał się w biegu na 2000 metrów z przeszkodami Rafał Pogorzelski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Niestety Polak nie wytrzymał tempa i finiszował jako szósty uzyskując na mecie 6:00.67. W rzucie oszczepem rekord życiowy 52.00 pozwolił Weronice Mieczkowskiej LKS Lubawa zająć siódme miejsce. Natalia Wosztyl RLTL ZTE Radom z czasem 60.69 była siódma w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki. Kornel Warszawski w najlepszej próbie rzucił 56.70 i zajął siódme miejsce w rzucie dyskiem i był 17 w pchnięciu kulą. Mateusz Wróbel KS Słoneczko Busko Zdrój był na 400 m 16. Mateusz Tofil MKS Bolesłavia Bolesławiec był 14 w skoku wzwyż. Dominika Kwaszcz MKS Bolesławia Bolesławiec skok w dal była 11. Barosz Jarczok LUKS Zabrzeg był 12 na 3000 m. Joanna Hajdrowska RLTL ZTE Radom rzut oszczepem była 19 a Michał Jarmołowicz ULKS Uczniak Szprotawa w rzucie dyskiem zajął 17 miejsce.