Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

20 lipca 2016

14 medali zdobyli na MME w kolarstwie torowym kolarze z naszych klubów

W dniach od 12 do 17 lipca we wło­skim Mon­ti­chia­ri od­były się Mło­dzie­żowe Mi­strzo­stwa Eu­ropy w Ko­lar­stwie To­ro­wym (uczes­tni­czyli ju­nio­rzy i za­wo­dnicy U-23). Re­pre­zen­ta­cja pol­ski zdo­była na nich 18 me­dali (5 zło­tych, 6 sre­brnych i 7 brą­zo­wych) — 14 z nich zdo­byli ko­la­rze i ko­lar­ski z klu­bów Zrze­sze­nia LZS (3 złote, 4 sre­brne i 7 brą­zo­wych me­dali). In­dy­wi­du­al­nie mi­strzami Eu­ropy zo­stali m.in. Justyna Kaczkowska (UKKS Imie­lin Team) w wy­ścigu in­dy­wi­du­alnym or­li­czek, Mi­chał Rze­źni­cki (UKS Trój­ka Pia­se­czno) w scratchu or­li­ków oraz Ma­teusz Rudyk (ALKS Stal Gru­dziądz) w sprin­cie orlików. Na­sza re­pre­zen­ta­cja li­czyła 18 mło­dzie­żow­ców — 8 ko­biet (wszy­stkie z klubów LZS) i 10 mę­żczyzn (8 z klubów LZS) oraz 15 ju­nio­rów — 6 ko­biet (wszy­stkie z klu­bów LZS) i 9 mę­żczyzn (4 z klubów LZS). W kla­sy­fi­kacji me­da­lowej Polska zajęła 2. miejsce — zarówno pod względem zdobytych złotych medali (za Włochami), jak i łącznej liczbie krążków (za Wielką Brytanią).

Złote medale poza wymienionymi wyżej zdobyli jeszcze zawodnicy z KTK Kalisz, SMS Toruń — Dawid Czubak w wyścigu punktowym juniorów oraz Szymon Krawczyk w omnium juniorów.

Srebrne medale indywidualnie z zawodników z naszych klubów wywalczyli: Daria Pikulik w wyścigu indywidualnym orliczek i Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy)w omnium orlików.

Srebro zdobyła drużyna juniorów w wyścigu drużynowym — w jej składzie byli dwaj zawodnicy ALKS Stal Grudziądz — Patryk PazikBartosz Rudyk oraz dwaj zawodnicy KTK Kalisz Dawid CzubakSzymon Krawczyk. Srebrny medal wywalczyła też drużyna juniorów w sprincie, w jej składzie był zawodnik UKS Copernicus Daniel Rochna oraz dwaj zawodnicy z Piasta Szczecin — Dawid JankowskiMateusz Miłek, który indywidualnie zdobył medal srebrny w sprincie juniorów. Srebro wywalczył też Daniel Czubak (KTK Kalisz) w wyścigu na 1 km juniorów.

Brązowe medale indywidualnie zdobyły następujący zawodnicy z naszych klubów: Wiktoria Pikulik (BCM Novatex Ziemia Darłowska) w scratchu juniorek, Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz) w wyścigu indywidualnym juniorek, Aleksandra Tołomanow (ALKS Stal Grudziądz, SMS Żyrardów)w keirinie juniorek, Michał Lewandowski (UKS Copernicus) w keirinie orlików. Drużynowe wywalczyły: Katarzyna Kirschenstein (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz) oraz Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) w sprincie drużynowym orliczek, Monika Graczewska (BCM Novatex Ziemia Darłowska), Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team), Łucja Pietrzak (MAT ATOM Sobótka) i Daria Pikulik (BCM Novatex Ziemia Darłowska)w wyścigu drużynowym orliczek.

Brązowy medal zdobyli też Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice i Daniel Staniszewski (Verva Activejet Team) w madison orlików.

Tuż za podium w omnium orliczek uplasowała się Łucja Pietrzak (MAT ATOM Sobótka). Niezwykle bliska medalu była również Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) — 4. miejsce w keirinie orliczek.