Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

18 marca 2016

Kinga Rajda, Jan Hadbas i Tomasz Pilch ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w skokach narciarskich

13 marca na komp­lek­sie sko­czni Szczyrk Ska­lite roze­grane zos­tały Mistrzo­stwa Pol­ski Ko­biet w sko­kach narciar­skich oraz Junio­rów w kate­gorii Ju­nior D i C, również w sko­kach. Bez­kon­kuren­cyjna wśród dziew­cząt oka­zała się zawo­dni­czka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk Kinga Raj­da, któ­ra drugi rok z rzędu wywal­czyła tytuł naj­lep­szej pol­skiej skocz­kini. Wśród Junio­rów C rów­nych nie miał sobie Tomasz Pilch z WSS Wisła, na­tom­iast w kate­gorii Junior D wy­grał Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra. Brązowy medal w kategorii Junior C zdobył Piotr Kudzia LKS Klimczok Bystra.

Mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących w Beskidach w ostatnich dniach organizatorom zawodów udało się przygotować skocznie HS-77 i HS-106. Na mniejszym obiekcie zaprezentowali się Juniorzy D i panie, a na większej skoczni Juniorzy C.

Kinga Rajda startowała w obu seriach z rozbiegu obniżonego o dwa stopnie, ale to nie przeszkodziło jej odlecieć rywalkom. Rajda po skokach na odległość 74,5 oraz 75,5 metra aż o 33,7 punktu pokonała Magdalenę Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.

W kategorii Junior C Tomasz Pilch dwukrotnie lądował na 101 metrze i tym samym o 12,5 punktu pokonał srebrnego medalistę, zawodnika AZS Zakopane — Kacpra Stosla. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji na skoczni HS-106 stanął zawodnik Kadry Juniorów w kombinacji norweskiej oraz reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra, Piotr Kudzia.

Najbardziej zacięta rywalizacja o tytuł mistrza Polski miała miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej Junior D. Na skoczni HS-77 walkę o złoto stoczyli Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra oraz Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane. Lepszy okazał się jednak Habdas, który o 2,7 punktu wyprzedził Niżnika.

Janek Habdas zapamięta ten sezon na długo. Został mistrzem Polski Juniorów D, wygrał klasyfikację generalną LOTOS Cup, a podczas podsumowania tego cyklu odbierał gratulacje od Dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera oraz słynnego trenera Hannu Lepistoe. Fin wraz z przedstawicielami Lahti Ski Club postanowił wyróżnić Habdasa i wręczył mu specjalne stypendium.