Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

11 marca 2016

18 medali zdobyli zawodnicy z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS podczas 60. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce

W dniach 5-6 mar­ca w Are­nie To­ruń od­by­wa­ły się ju­bi­le­uszo­we 60. Ha­lo­we Mis­trzos­twa Pol­ski w Lek­ko­at­le­ty­ce. Co praw­da za­bra­kło kil­ku zna­ko­mi­tych za­wod­ni­ków, bo mają inny cykl przy­go­to­wy­wa­nia się do igrzysk w Rio de Janeiro, ale w wie­lu kon­ku­ren­cjach sto­czo­no pa­sjo­nu­ją­ce po­je­dyn­ki. Za­wo­dni­cy z klu­bów Kra­jo­we­go Zrze­sze­nia LZS zdo­byli 18 me­da­li — 5 zło­tych, 6 srebrnych i 7 brą­zo­wych. Po mis­trzos­twach og­ło­szo­no skład na­szej re­pre­zen­ta­cji na HMŚ w Port­land — po­je­dzie do USA 17 osób — 11 za­wo­dni­czek i 6 za­wo­dni­ków. W tym gro­nie z klu­bów na­sze­go Zrze­sze­nia jest tylko Kamila Lićwinko KS Pod­la­sie Bia­łys­tok.

Brązowy medal w biegu na 60 m zdobył Grzegorz Zimniewicz UKS Achlles Leszno. Srebrny medal z pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz Podlasie Białystok, wynikiem 16.76 ustanowiła rekord życiowy. Nie było niespodzianki w biegu na 60 metrów przez płotki pań. W pierwszej finałowej konkurencji mistrzostw z dużą przewagą wygrała Karolina Kołeczek MUKS Wisła Junior Sandomierz. Złoty medal zapewnił jej wynik 8.12. Złoty medal w skoku w dal zdobył Tomasz Jaszczuk WLKS Nowe Iganie — wynik 7.83.

Znakomite emocje zafundowali kibicom kulomioci. Konkurs anonsowany był jako pojedynek Michał Haratyk-Konrad Bukowiecki-Tomasz Majewski. Wielką niespodziankę sprawił jednak kto inny — trójkę faworytów pokonał bowiem Rafał Kownatke zawodnik LKS Ziemi Puckiej Puck, uzyskując wynik 20.37, co jest jego rekordem życiowym. — Jestem jedyną osobą z tego grona, która pracuje. Trenuję w sali gimnastycznej w szkole, w której jestem nauczycielem wychowania fizycznego — powiedział po zawodach.

Przygotowująca się do obrony halowego mistrzostwa świata Kamila Lićwinko KS Podlasie Białystok nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Skoczyła wzwyż 1.94 i zdobyła złoto. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Michalina Kwaśniewska ZLKL Zielone Góra (1.88 — to jej nowy rekord życiowy). W biegu na 400 m brązowy medal zdobył Jakub Smoliński RLTL ZTE Radom. Brąz wywalczył też Hubert Kalandyk KS Agros Zamość (21.71) w biegu na 200 m.

Wicemistrzynią Polski w biegu na 800 m została Paulina Mikiewicz-Łapińska KS Podlasie Białystok. W gronie panów na tym dystansie brąz zdobył Adrian Wyrzykiewicz PLKS Gwda Piła.

W biegu na 3000 m srebro wywalczyła Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard, a brąz zdobyła Barbara Niewiedział LUKS MGOKSiR Korfantów. Wśród panów na tym dystansie również dwa medale dla zawodników z naszego Zrzeszenia — złoto zdobył Artur Kern MKS Unia Hrubieszów, a srebro Damian Kabat WMLKS Pomorze Stargard.

W skoku wzwyż brązowy medal wywalczył bijąc rekord życiowy 2.16 Piotr Milewski KS Podlasie Białystok. Srebrny medal w 7-boju zdobył Krzysztof Bartczak ZLKL Zielona Góra.

Zawodnicy RLTL ZTE Radom wywalczyli srebrny medal w sztafecie 4x400 m.