Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

22 luty 2016

XXXIV Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie seniorów — 15 medali naszych zawodników

W dniach od 12 do 14 lu­tego w Za­moś­ciu od­by­ły się XXXIV Ha­lo­we Mis­trzos­twa Pol­ski w Łucz­nic­twie se­nio­rów. Or­ga­ni­za­to­rem mis­trzostw był klub na­sze­go Zrze­sze­nia KS Agros Za­mość. Na star­cie po­ja­wi­ła się cała czo­łów­ka kra­jo­wa. W mis­trzos­twach udział wzięło 57 za­wod­ni­ków i 54 za­wod­nicz­ki w strze­la­niu z łuku olim­pij­skie­go oraz 30 zawodników i 12 zawodniczek w strzelaniu z łuku bloczkowego. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 15 medali — 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych. Indywidualnie mistrzami Polski zostali Natalia Leśniak LKS Łucznik Żywiec i Robert Marcinkiewicz KS Rokis Radzymin.

 

W finale łuków olimpijskich Natalia Leśniak pokonała Karinę Lipiarską-Pałkę, a trzecie miejsce wywalczyły Małgorzata Góra KS Stella Kielce i Adrianna Rachwał GLKS Unia Pielgrzymka. W finale mężczyzn Robert Marcinkiewicz wygrał z Adamem Jurzakiem GLKS Unia Pielgrzymka.

W mikstach złoty medal zdobyli zawodnicy KS Społem Łódź, a brązowy GLKS Unia Pielgrzymka.

W kobiecej drużynówce wszystkie medale zdobyły kluby z naszego Zrzeszenia — złoto LKS Łucznik Żywiec, srebro KS Stella Kielce, brąz MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i KS Obuwnik Prudnik. Wśród panów srebro zdobyła drużyna KS Społem Łódź, a brąz KS Rokis Radzymin.

Wśród kobiet w strzelaniu z łuku bloczkowego srebrny medal zdobyła Anna Stanieczek z LUKS Orlik Goleszów.


Pozostałe aktualności

Copyright 2013 LZS
projekt www : VisualTeam