Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

22 luty 2016

XXII Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Dolny Śląsk 2016

W tym roku gospodarzem XXII Zimowej OOM jest Dolny Śląsk. Młodzi zawodnicy startować będą w 13 sportach zimowych i koszykówce kobiet i mężczyzn (od 5 do 29 lutego). Uroczyste otwarcie ZOOM odbędzie się 19 lutego w Karpaczu. Za nami pierwsza dyscyplina zimowa — łyżwiarstwo szybkie na torze długim. Zawody odbyły się w dniach 5-7 lutego w Sanoku. Startowało 14 klubów, w tym 3 kluby z naszego Zrzeszenia — UKS Błyskawice Domaniewice (4 miejsce w punktacji klubowej), UKS Orlica Duszniki Zdrój (6 miejsce) i LKS Poroniec Poronin (14 miejsce). W zawodach startowali juniorzy młodsi i juniorzy. Trzecie miejsce w wieloboju juniorek zajęła Aleksandra Glamowska UKS Orlica Duszniki Zdrój, a wśród juniorów najlepszy był Artur Janicki UKS Błyskawice Domaniewice.

Aleksandra Glamkowska imponowała regularnością zdobywania trzecich miejsc — w biegach na 500, 1000, 1500, 3000 m przegrywała z zawodniczkami MKS Cuprum Lubin — Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik. A wspólnie z nimi reprezentując województwo dolnośląskie zdobyła złoty medal w biegu drużynowym. Świetnie spisał się wychowanek Mieczysława Szymajdy Artur Janicki. Wygrał biegi na 1500, 3000, 5000 m, był piąty na 500 i 1000 metrów. Czwarte miejsce w wieloboju zdobył jego brat bliźniak Sebastian. Artur i Sebastian oraz Mateusz Owczarek zdobyli też złoty medal w biegu drużynowym juniorów. Niestety, nie czekając na wynik tych zawodów, PZŁS ustalił skład zawodników na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie i zabrakło w nim miejsca dla najlepszego zawodnika OOM. Nie chcąc popełnić kolejnego błędu, działacze PZŁS powołali Artura do reprezentacji Polski udającej się na finałowe zawody Pucharu Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 5-6 marca 2016 roku w chińskim Changchun. Po zawodach tych Artur pozostanie w Chinach dłużej, będzie bowiem reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się tydzień później w tej samej chińskiej miejscowości.