Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

1 grudnia 2015

XXIV Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym

W dniach 20-22 listopada 2015 r. w Kraśniku odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym. Kolejny raz kraśnickie maty wypełniły się nastoletnimi zawodnikami z całej Europy. Startowali zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy — w sumie 161 sportowców (89 kadetów i 72 juniorów). Wśród nich nie brakowało utytułowanych zapaśników, medalistów z imprez najwyższej rangi. Zawody rozgrywano w kategorii kadet (klasyfikację klubową wygrali gospodarze Suples Kraśnik) i junior (wygrało Ivano Frankowsk, Ukraina). Głównymi organizatorami imprezy byli klub naszego Zrzeszenia — Suples Kraśnik oraz Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Wśród kadetów polscy zawodnicy wygrali tylko w trzech kategoriach wagowych, w wśród juniorów w jednej.

Wśród kadetów pierwsze miejsca w turnieju zajęli: 46 kg — Klaudiusz Pachuta LKS Iskra Spiczyn, 58 kg — Karol Czeguś LUKS Suples Kraśnik, 85 kg — Jakub Szymula LUKS Suples Kraśnik. W kategorii juniorów zwycięzcą został jedynie w wadze 50 kg — Kamil Mikusek LUKS Suples Kraśnik.

Na uroczystym otwarciu zawodów byli m.in.: Jarosław Stawiarski (pierwszy raz na sportowej imprezie w roli wiceministra sportu), starosta kraśnicki — Andrzej Maj, burmistrz Kraśnika — Mirosław Włodarczyk, Marek Kos — radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, były zapaśnik i olimpijczyk — Andrzej Supron oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, Totalizatora Sportowego i Polskiego Związku Zapaśniczego.

Ne zabrakło także reprezentantów firm i instytucji, od lat wspierających kraśnickie zapasy i sponsorujących zawody tu organizowane. Kilkoro z nich zostało przy tej okazji specjalnie wyróżnionych. Burmistrz Włodarczyk medalem „Zasłużony dla Kraśnika” odznaczył Andrzeja Wójtowicza. Pan Andrzej za działalność w sporcie zapaśniczym został także uhonorowany przez zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego. Otrzymał złotą odznakę „Zasłużony dla polskich zapasów”. Złotą odznaką uhonorowano również Krzysztofa Łukawskiego, a srebrną trenera Sebastiana Pawlaka. Zarząd LUKS Suples Kraśnik za udzielane klubowi wsparcie wyróżnił, przekazując pamiątkowe szable, Edwarda Sidoruka (Totalizator Sportowy), Roberta Gładysza (piekarnia w Annopolu), Zygmunta Piekarza (firma Geo-Plan) oraz Adama Chojnę (firma Mega).